A Német Bajnokság tavaszi mérkőzései  közül aligha nem a legjobban vár összecsapást rendezik, ugyanis a Bayern München hazai pályán fogadja a Borussia Dortmund együttesét. A hazaiak torony magasan vezetik a bajnokságot némi meglepetésre a Schalke együttese előtt. Eddigi 27 meccsükből 21-et nyertek meg 3 döntetlen és 3 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukból 3-at nyertek meg 1 vereség és 1 döntetlen mellett, hazai pályán 13 meccsből 11-et nyertek meg 2 döntetlen mellett. Utolsó 5 hazai meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. A Borussia Dortmund a tabella 3. helyén áll, eddigi 27 meccsükből 13-at nyertek meg  9 döntetlen és 5 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 3-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. Idegenben 13 meccsből 6-ot nyertek meg 5 döntetlen és 2 vereség mellett. Utolsó 5 idegenbeli meccsükből 3-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. A két együttes rendkívül j mérkőzéseket szokott produkálni ám többségében a Bayern München sikerével zárulnak a találkozók. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Bayern München: Ullreich;Alaba;Hummels;Boateng;Rafinha;Martinez;James;Müller;Robben;Lewandowski;Ribery

Borussia Dortmund: Burki;Piszczek;Akanji;Sokratis;Schmelzer;Dahoud;Castro;Pulisic;Götze;Schürrle;Batshuayi

A mérkőzést a Borussia Dortmund kezdte. 3.perc: Müller lőtt kevéssel a kapu mellé. 4.perc: Ullreich húzta le Pulisic beadását, az ezt követő vendég szögletből hazai kontra alakult melynek végén Lewandowski lőtt ziccerből a hálóba 1:0! 8.perc: Schürrle próbálkozását védte Ullreich. 9.perc: Ribery lőtt a hálóba ám les címén videó bíró után a találatot érvénytelenítették. 12.perc: Ismét Schürrle lőtt közelről a kapu mellé. 14.perc: újabb hazai kontra melynek végén James lőtt a hálóba szép mozdulattal 2:0! A mérkőzés eldőlni látszik. 17.perc: Götze lőtt kevéssel a kapu fölé. 19.perc: Robben lőtt centikkel a kapu fölé. 20.perc: Pulisic lőtt távolról ám Ullreich ezt is védte. 23.perc: James passzolt szépen Müller elé aki a kapuba emelt 3:0! 29.perc: Weigl érkezett Castro helyére. 37.perc: Schürrle labdáját a védelem blokkolta. 38.perc: Ribery labdáját Burki húzta le. 43.perc: Robben lőtt kapura ám néhány centivel a kapu jobb oldala mellé lőtt. 44.perc: Lewandowski lőtt a hálóba egy lepattanó labdát. 46.perc: hazai kontra egy labdaszerzést követően melyet Ribery fejez be góllal 5:0! Megalázó a különbség dortmundi szempontból. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőben a Bayern München kezdett. A félidőben alaba helyére Kimmich állt be. 54.perc: Rafinha lőtt a kapu fölé. 61.perc: hazai szöglet melyet követően Robben lőtt kapásból kapura ám Burki bravúrral hárított. 62.perc: James növelhette volna a hazai előnyt ám csupán a kapufát találta el. 65.perc: Weigl és Ribrey sárgult be illetve James helyére Thiago állt be. 67.perc: Götze lőtt a bal kapufára szép mozdulattal. 69.perc: Ribery helyére Rudy állt be. 71.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 74.perc: előbb Müller lövését blokkolta a védelem majd Lewandowski löketét Burki hárította bravúrral. 75.perc: Pulisic helyére Phillip érkezett. 78.perc: Götze helyére Sahin érkezett. 80.perc: Phillipp középre menő lövését Ullreich bravúrral védte. 87.perc: Lewandowski lőtt lesipuskás gólt 6:0! Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a hazaiak jól kezdtek s gyakorlatilag 45 perc alatt porrá zúzták a vendégek védelmét és önbizalmát. A vendégek nagyon kevése helyzetet tudtak kialakítani s gyakorlatilag minden veszélyes támadásukra hazai gól volt a válasz. A második játékrészben a vendégek sok helyzetet dolgoztak ki ám semmi sem sikerült számukra. A hazaiak is sok helyzetet hagytak ki ám a végén Lewandowski be tudott találni. Kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a két együttes tudásbeli különbsége megmutatkozott.