Az Olasz Bajnokság tavaszi fordulójának egyik legősibb párharcának újabb összecsapását rendezik meg a szombati játéknapon. A bajnok Juventus hazai pályán fogadja a Milan együttesét. A hazaiak mostanra átvették a bajnokságban a vezetést 2 ponttal a Napoli előtt. Eddigi 29 meccsükből 24-et nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 bajnokijukból 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Hazai pályán 14 meccsből 12-őt nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Utolsó 5 hazai meccsüket megnyerték. A Bajnokok Ligájában a Tottenham ellen megszenvedve jutottak tovább s a Real Madrid vár rájuk a tavalyi BL döntő visszavágójának is beillő mérkőzésen. A Milan jelenleg a tabella 6. helyén áll, eddigi 28 meccsükből 15-öt nyertek meg 5 döntetlen és 8 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükből mind az 5-öt megnyerték, így elmondható,hogy a liga két legjobb formájában levő együttese fog ma este találkozni. Idegenben 15 meccsből 7-et nyertek meg 3 döntetlen és 5 vereség mellett, utolsó 5 meccsükön 4 győzelem mellett 1 döntetlent értek el. A Milan az Arsenal-lal szemben maradt alul az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában. a két együttes messzemenően parázs csatákat vívott meg eddig s ez valószínűleg a jövőben sem fog változni. Kitűnő mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a Juventus.

Juventus: Buffon;Chiellini;Benatia;Barzagli;Lichtsteiner;Khedira;Pjanic;Matuidi;Asamoah;Higuain;Dybala

Milan: Donnarumma;Calabria;Bonucci;Romagnoli;Rodriguez;Bonaventura;Biglia;Kessie;Suso;Silva;Calhanoglu

A mérkőzést a Milan kezdte. 4.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 6.perc: Higuain lőtt kapura ám Donnarumma védett. 8.perc: Dybala lőtt erősen kapura s a labda utat talált a hálóba 1:0! 9.perc: Calhanoglu lőtt a kapu mellé. 13.perc: Suso lőtt Buffon ölébe. 14.perc: Silva hagyott ki nagy helyzetet. 16.perc: Calhanoglu labdáját Silva fejelte a kapu mellé levéssel. 28.perc: vendég szöglet melyet követően Bonucci fejelt a hálóba 1:1! 34.perc: Higuain próbálkozását blokkolta a védelem. 38.perc: Benatia sárgult be illetve Rodriguez is. 42.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. a hosszabbítás 1 perc melyben helyzet már nem alakult ki.

A második félidőt a Juventus kezdte. a félidőben Costa állt be Lichtsteiner helyére. 50.perc: Suso lövését Buffon védte hatalmas bravúrral. 52.perc: Biglia sárgult be. 53.perC: hazai szöglet melyet követően Costa lőtt a kapu mellé kevéssel. 55.perc: Calhanoglu lövése csattant a keresztlécen, Buffon már verve volt. 56.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 61.perc: Matuidi helyére Cuadrado állt be, illetve Silva helyére Kalinic állt be. 70.perc: Bonaventura lőtt kapura ám a labda a felső lécen csattant ismét. 73.perc: Pjanic szabadrúgása szállt  a kapu fölé. 76.perc: Buglia helyére Montolivo állt be illetve Pjanic helyére Bentancour. 79.perc: Khedira beadására Cuadrado érkezett jól s lőtt a hálóba 2:1! 81.perc: Calhanoglu helyére Cutrone állt be. 82.perc: Montolivo sárgult be. 88.perc: Khedira lőtt szép mozdulattal a kapu bal felső sarkába 3:1! Ezzel eldőlt a mérkőzés!

Az első játékrészben a vendégek kezdtek aktívabban ám hazaik gyorsan reagáltak s Dybala révén a vezetést is megszerezték. Ezt követően a ?ilan egyértelmű fölényben játszott s megérdemelten ki is egyenlített ráadásul Bonucci révén aki tavaly még a zebrákat erősítette. A második félidőben a vendégek játszottak szinte végig mezőnyfölényben ám a gólokat mégis a hazaiak lőtték. A döntetlen minimum megérdemelt lett volna a Milan számára de a játék képe alapján a vendég győzelem is megérdemelt lett volna. A Juventus a Napoli hibája miatt még nagyobb előnyre tett szert, igaza a mai mérkőzésen mutatott játék nem túl jó ómen a hétközi Real Madrid elleni mérkőzés előtt.