A Világbajnokság 13. napjához érkeztünk. E jeles napon a harmadik csoportkör meccseinek újabb 4-es csomagját láthatjuk. A mai napon a C és a D csoport együttesei feszülnek egymásnak, hogy eldöntsék a csoportok végső sorrendjét. A C jelű négyesből Franciaország továbbjutása biztos, míg Dánia továbbjutása erősen függ a Peru Ausztrália összecsapástól. A D csoportban hasonló a helyzet, Horvátország biztos továbbjutó míg a másik három válogatott küzd a továbbjutásért.

C csoport:

Nem mondható a legkiélezettebb négyesnek. A francia válogatott kiemelkedik míg Dánia a második helyen áll a csoportkör vége előtt. Peru eddig még nyeretlen míg Ausztrália Dániával játszott döntetlent. A papírforma szerint a délután folyamán Dánia második helye forog egyedül veszélyben.

FRANCIAORSZÁG – DÁNIA

Az első játékrészben visszafogottan kezdte a felek. Giroud révén ugyan a franciák egy helyzetet kialakítottak ám ebből találat nem született. Ezt követően Dánia aktivizálta magát ám ez sem tartott túl hosszú ideig. A 33. percben Dembele alakított ki helyzetet ám ebből sem született találat. A 44. percben Giroud került még helyzetbe ám találat ebből sem született.

A második félidőben a felek mintha megegyeztek volna a döntetlen állás mellett a 0:0-ban. egyik együttes sem erőltette a támadásokat sőt Dánia egyenesen félt átlépni a felező vonalat. Egy egy támadás folyt ugyan de a focihoz ezen mérkőzésnek nem sok köze volt. A végén M’bappe állt be. A beállását követően két helyzet is kialakult ám találatok ebből sem születtek.

PERU – AUSZTÁLIA

Az első félidőben Ausztrália kezdett erősebben. Többet birtokolták a labdát s veszélyes táadást is vezettek. A 18.percben szinte a semmiből Carrillo lőtt gyönyörű gólt a bal alsó sarokba 1:0! A 28.percben Rogic eresztett el egy lövést de Gallese bravúrral védeni tudta. Ezt követően a 40.percig kissé belassult a mérkőzés melyet Sainsbury fejese szakított meg.

A második félidőben egy gyors Guerrero találattal indult a félidő 2:0! Ausztália ezzel gyakorlatilag búcsúzhatott a továbbjutási álmaitól. A 60.percben Behich lövését tisztázta a védelem. Ezt követően is próbálkoztak az együttesek melyből Peru a 74.percben Advincula révén került helyzetbe. A mérkőzés végéig több nagy helyzet már nem alakult ki. Ezzel ki is alakult a csoport végeredménye.

C csoport végeredménye:

1.Franciaország 2.Dánia 3. Peru 4. Ausztrália

A D csoport egészen izgalmas estét okozhat számunkra. Horvátország ugyan biztos továbbjutó ám a csoport elsősége még nem garantált. Amennyiben a C csoportból Dániával szeretnének játszani akkor ma este minimum döntetlent kell elérniük. Amennyiben ki szeretnék ejteni Argentínát ez esetben egy esetleges döntetlennel vagy egy szűk vereséggel ezt is megtehetik. A csoport második helyén óriási meglepetésre Nigéria áll. Amennyiben a szuper sasok ma is szárnyalnak s minimum döntetlent játszanak Argentínával s Izland ne döngöli földbe Horvátországot akkor az afrikai ország továbbjuthat. Argentína kutyaszorítóban van, ugyanis ahhoz, hogy tovább tudjanak jutni mindenképpen nyerni kell ma este a lehető legtöbb góllal s mindemellett reménykedni, hogy Horvátország nem engedi át Izland számára a 3 pontot. Izlandnak is van esélye a továbbjutásra igaz ehhez az eddig kitűnően játszó Horvát válogatottat kellene több góllal is legyőzni s mindemellett figyelni Argentína mit játszik az este folyamán. Az esélyek alapján Horvátország csoportelsőként fog végezni míg a második helyre jelen formáját tekintve Nigéria várható. Az Argentín és Izlandi együttesnek nagyon össze kell szedje magát ahhoz,hogy némi esélye legyen a továbbjutásra. Rendkívül izgalmas este előtt állunk.

HORVÁTORSZÁG – IZLAND

Az első félidőben Horvátország kezdett erősebben. Az első 30 percben kisebb helyzeteket dolgoztak. Izland a félidő végére lendült játékba s előbb Sigurdsson majd Bjarnason és Gunnarsson révén veszélyes helyzeteket sikerült kialakítaniuk. Találat nem született a félidőben s a Horvát válogatotton érződik,hogy nem akarnak túl sok energiát a mérkőzésbe fektetni.

A második félidőben Horvátország kezdett jól, az 52.percben Badelj kapott jó labdát majd lőtt kapura de Halldorsson védett hatalmasat. Az 53.percben Badelj már pontosabb volt és kapuba lőtt 1:0! Az 55.percben  Izland majdnem kiegyenlített Ingason fejesét követően. Az 56.percben ismét Ignason hibázott nagy helyzetből. A 73.percben Bjarnasson lőtt kevéssel a kapu mellé. A 76.percben Lovren kezelt, a büntetőt Sigurdsson lőtte a hálóba 1:1!A 85.percben Perisic került helyzetbe ám lövése végül elkerülte a kaput. A 90.percben Perisic ment el a bal oldalon majd lőtt a hálóba 2:1! Több helyzet már nem alakult ki. Horvátország ezzel csoport első míg Izland csoport utolsóként búcsúzik.

NIGÉRIA – ARGENTÍNA

Az első félidőben Argentína jelét sem mutatta a korábbi erőtlen játékának. A mérkőzés elejétől kezdve birtokolták a labdát s több veszélyes elfutást is produkáltak főként a bal oldalon. A 15. percben Messi kapott kitűnő indítást s egy szép lövéssel kilőtte a bal oldalát a kapunak 0:1! Ezt követően Nigéria aktívabb lett ám nagy helyzeteket így sem tudtak kialakítani. Argentína ezt követően szórványos kontrákkal próbálkozott s ezekben sok veszély is rejlett. A félidőben több gól ár nem esett így maradt a 0:1!

A második játékrészben Nigéria kezdett erősebben. A 49.percben Mascherano lökött a 16-oson belül így 11-es következett melyet Moses a kapuba lőtt 1:1! A találatot követően Argentína lendült ismét támadásba a továbbjutásért. Rengeteget támadtak a Dél-Amerikaiak ám a 77.percben egy meglehetősen vitatható szituációt követően maradt néma a bíró sípja, Mascherano kezezett ám nem ítélte meg szándékosnak a bíró. 81.perc: Higuain lőtt közelről a kapu fölé. A 86.percben egy szögletet követően Rojo húzódott előre s lőtte ki a jobb alsó sarkot 1:2! Ezzel el is dőlt a mérkőzés. A csoportból a második helyen Argentína jutott tovább míg Nigéria a 3. helyen végzett.