A VB-nek több neuralgikus pontja is lesz főként az elkövetkező időszakban. A mai napon elérkeztünk a Világbajnokság mérkőzéseinek feléhez, az az épp annyi meccs van még hátra a holnapi küzdelmekkel együtt mint amennyi a mai napi meccsekkel le lett játszva. A mai napon a második csoportkör is zárul az az A G csoport hátramaradt mérkőzését is lejátsszák illetve a H csoport is befejeződik. A nap végén meglehetősen teljes képet kapunk mely csoportokban lesz élet halál harc az utolsó fordulóban a továbbjutásért, valamint mely együttesek küzdhetnek a csoport elsőségért. Érdekesség ezen felül is akad, a videóbíró megjelenésével megnőtt a 11-esek száma s meglehetősen lecsökkent a vitatott büntetők s gólok száma, persze e téren s akad egy-egy kivétel. A mai napon előbb a G csoportból Angliát láthatjuk majd Panama ellen majd a H csoport két meglepetés győztesét Szenegált és Japánt láthatjuk egymás ellen illetve a nap valamint a csoportkör zárásaként Kolumbiát nézhetjük Lengyelország ellen.

A G jelű négyesben a tegnapi napon Belgium rendkívül elegánsan lépett túl Tunézia együttesén így a csoport élére állt. Amennyiben az Angolok meg akarják nyerni a csoportjukat s így akarnak továbbjutni ma sok góllal kellene a meglehetősen masszívan védekező Panama ellen nyerniük melyre a korábbi mérkőzés alapján kevés esély mutatkozik, pláne hogy a szigetországi együttesere nem jellemzőek a VB-n a gólzáporos győzelmek. Panama pedig természetesen küzd, első találatáért s első pontjai megszerzéséért.

ANGLIA – PANAMA

Az első játékrészben rögtön az elején egy szögletet követően Stones révén meg is szerezték a vezetést. Kisvártatva egy újabb pontrúgást követően 11-est kaptak az Angolok joggal s ezt Kane lőtte a hálóba 2:0! A harmadik angol gólt Lingard jegyezte egy gyönyörű támadás végén 3:0! Lingard a 11-es kiharcolásában játszott nagy szerepet így korábbi bakijait valamelyest ellensúlyozta. A 4. Angol gól szintén pontrúgásból esett egy gyönyörű kombinációt követően Stones duplázott 4:0! A félidő végén Kane egy újabb büntetőből lőtt gólt 5:0!

A második játékrész álmosabban kezdődött ám Angliának szerencséje is volt s egy megpattanó labda ment a hálóba Kane hátáról 6:0! Kane átvette 5. góljával a góllövő listán a vezetést illetve Anglia ezen találattal a csoportban élre állt. Az Angolok ezt követően szinte teljesen leálltak s teret engedtek Panamának akik ezt kihasználván egy pontrúgást követően szépítettek 6:1! Ezt követően nem esett újabb találat így Anglia gólokban utolérte a Belga válogatottat s tovább is jutott. A csoport elsőséget a harmadik fordulóban döntik el.

A G csoport állása:

1.Anglia 2.Belgium 3.Tunézia 4.Panama

A H csoport meglepetésekkel indult. A második fordulóban azonban a két korábban valamivel esélyesebbnek vélt együttes egymás ellen játszhat míg a két meglepetés győztes egymás ellen mutathatja meg mit is tudnak. Előbb Japán és Szenegál mérkőzését láthatjuk majd Kolumbia és Lengyelország párviadalát tekinthetjük meg. Érdekes mérkőzések előtt állunk.

JAPÁN – SZENEGÁL

A két győztes meglehetősen nyugodtan várhatták az összecsapást igaz kikapni egyik együttesnek sem lenne túl kamatozó sőt talán a döntetlen minkét válogatott érdekét szolgálná.

Az első játékrészben Szenegál kezdett határozottabban s több szögletet követően a 11.percben Mane révén meg is szerezték 1:0! Japán ezt követően átvette az irányítást s több kisebb helyzetet is kidolgozott. A 34. percben egy védelmi megingást követően Inui lőtt szép találatot 1:1! Szenegál erre az első játékrészben már csak egy helyzetecskével tudott reagálni.

A második játékrészben Felváltva alakultak ki helyzetek mindkét kapu előtt. A 64.percben ismét Inui került helyzetbe ám lövése a felső lécet találata el. A 71.percben már Szenegál szerezte meg a vezetést Wague révén 2:1! Japán ismét felpörgette játékát s előbb Osako még helyzetet hagyott ki de a 78.percben Honda már a kapuba találat 2:2! Ezt követően ugyan mindkét kapu előtt alakult ki helyzet ám több találat nem született. Maradt a 2:2-es végeredmény.

KOLUMBIA – LENGYELORSZÁG

Talán a H csoport legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésére kerül sor a mai este folyamán. Mindkét együttes vereséggel kezdett, igaz Kolumbia 10 emberrel szenvedett vereséget s még az emberhátrány ellenére is nem állt távol egy bravúros döntetlentől. Lengyelország helyzete annyiban más, hogy Szenegál ellen meglehetősen gyenge erőtlen játékot mutattak így ha ez a mai este folyamán is megismétlődik akkor gyakorlatilag búcsúzhatnak a VB-től első európai együttesként. Jó mérkőzés előtt állunk.

Az első játékrészben mindkét együttes nagy elánnal kezdett. Több kisebb helyzetet alakítottak ki. Az első negyedórát követően mintha Kolumbia fokozatot váltott volna. Egyre több veszélyes támadást vezetett Kolumbia ám ezek sorra kimaradtak. Több szöglet következett ám ezekből sem járt eredménnyel Kolumbia. Az áttörést a 40.percben egy jobb oldali beívelést követően Mina fejese hozta el 1:0! A gólpasszot James jegyezte. Több helyzet ne is alakult ki a félidőben.

A második játékrészben a játékot Kolumbia irányította, egyre jobban s gyorsabban játszottak. Előbb veszélyes helyzetek alakultak ki James illetve Falcao révén. Lewandowski egy veszélyes lövést még eleresztett ám Ospina hárítani tudta. A 70.percben Quintero passzát Falcao lőtte szép mozdulattal a hálóba 2:0! A mérkőzés eldőlt. A 75.percben JAmes rendkívüli passzával Quadrado indult meg majd lőtte ki a jobb alsó sarkot 3:0! A hátralevő percekben még Lewandowski bombáját Ospina hárította illetve Uribe lövését blokkolta a lengyel vádelem. Az állás már nem változott így Lengyelország válóban első európai válogatottként búcsúzott a VB-től. Kolumbia sorsát saját kezébe vette s amennyiben megnyeri utolsó mérkőzését akkor tovább is jut a csoportból a többi eredménytől függetlenül.