A VB. 9. napján a D csoport második fordulóból hátramaradt mérkőzését játsszák le amelyen Nigéria és Izland csap majd össze, valamint az E jelű 4-esből Brazília Costa Rica és Svájc Szerbia összecsapást tekinthetjük meg. Érdekes nap elé nézünk amelynek végén az előző VB döntőse Argentína meglehetősen kilátástalan helyzetbe kerülhet. Emellett Brazília is nehéz  helyzetbe kerülhet amennyiben ma nem győznek. Szerbia egy esetleges győzelem esetén pedig már ma tovább is juthat.

D csoport:

NIGÉRIA – IZLAND

A tegnapi nap folyamán Horvátország gyakorlatilag darabokra szedte az amúgy sem túl acélos Argentin gépezetet. Ezzel Horvátország tovább jutott míg Argentína a kiesés szélére sodródott ám a mostani Nigéria Izland meccs eredményétől is függ a sorsuk. A szuper sasok első mérkőzésükön meglehetősen sima vereséget szenvedtek Horvátország ellen 2:0. Izland ezzel szemben első VB mérkőzésén Argentína ellen játszott döntetlent 1:1-et. A mai mérkőzésen nincs valódi esélyes.

Az első játékrészben Izland kezdett egy nagy helyzettel mely azonban végül nem landolt a kapuban. Ezt követően Nigéria kezdte átvenni a mérkőzés irányítását s több kisebb helyzetet is kidolgoztak ebből fakadóan. Hatalmas tempót nem hozott az első játékrész s emellett találat sem született.

A második játékrészben Nigéria kezdett előbb Etebo került helyzetbe azt még Halldorsson védeni tudta ám 2 perccel később Musa egy csodás beadást követően a kapuba lőtt 1:0! ezt követően újabb nagy nigériai helyzet következett melyet követően Ndidi hagyott ki óriási helyzetet. A nigériai nyomás folytatódott a Moses s kihagyott egy nagy helyzetet. Erre még volt az izlandiaknak válasza ám Musa ismét betalált a 75. percben. A mérkőzés ezzel eldőlt. Izland ugyan kapott egy büntetőt a 81.percben ám Sigurdsson kihagyta. A 88.percben még akadt egy izlandi helyzet de ebből sem született gól. Nigéria összességében megérdemelten nyert, s Argentína ellen az utolsó fordulóban akár a továbbjutást is kivívhatja.

A D csoport állása:

1.Horvátország 2.Nigéria 3.Izland 4. Argentína

Az E csoportban is megkezdődik sőt be is fejeződik a mai nap folyamán a 2. csoportkör Brazília és Costa Rica játszik előbb egymás ellen ahol a Braziloknak esély mutatkozik,hogy javítsanak első mérkőzésükön elért döntetlenjükön. Costa Rica a Szerbiától elszenvedett vereséget javítaná ám nem lesz egyszerű dolguk.

BRAZÍLIA – COSTA RICA

A mérkőzést Costa Rica nyitotta egy helyzettel mely azonban kimaradt. Ezt követően szépen fokozatosan Brazília vette át az irányítást s 30. perc környékén több veszélyes helyzetet is kialakítottak. A félidő végén még egy brazil helyzet alakult ki ám végül találat ebből sem született.

A második játékrészben Brazília fokozatot váltott. Sorra dolgozták ki helyzeteiket, ám ahogy kidolgozták vagy a védelem vagy Navas kapus mindig kifogott rajtuk. A 60.percet követően Costa Ricai helyzeteket láthattunk igaz csak limitált számban s találat ezekből sem született. A mérkőzés utolsó harmadában egy büntetőt is ítéltek a brazilok javára ám videóbíró alapján visszavonták teljesen jogosan. A rendes játékidő letelt s következett a hosszabbítás melyben megtört a jég s Coutinho csapott le egy passzra s lőtte a kapuba 1:0! Ezt követően egy támadást követően Neymar is a kapuba talált 2:0! Brazília ha nehezen is de megérdemelten győzött.

SZERBIA – SVÁJC

Az E csoport másik mérkőzése igazi európai focicsemegét jelent számunkra. A nap záró mérkőzésén láthatjuk Szerbiát akik magabiztos játékkal nyertek igaz mindössze egy góllal Costa Rica ellen illetve Svájc együttesét akik meglepetésre döntetlent értek el Brazília ellen.

Az első játékrészt Szerbia kezdte jobban, előbb Mitrovic helyzetét védte óriási bravúrral Sommer majd ezt követően Tadic beadását már Mitrovic a kapuba lőtte 1:0! Szerbia mint a korábbi mérkőzésén is a vezető találat után védekezni állt be. Svájc pedig ezt kihasználva elkezdett mezőnyfölényt kialakítani s egyre több helyzetet kialakítani. A félidő végéig mindössze egy nagyobb helyzetet jegyezhettünk fel ám ebből sem született találat. Sőt a félidő vége előtt kis híján Tadic lőtt a hálóba.

A második félidőt Svájc kitűnően kezdte. Az 52.percben előbb Shaquiri lőtt éles szögből a keresztlécre majd Xhaka távoli lövése már a kapuban landolt 1:1! Szép találat volt. Svájc nem állt le s további helyzeteket dolgozott ki. A tendencia a mérkőzés végéig folytatódott, sőt a 90.percben egy kontra végén Shaquiri egy kontrát követően meg is szerezte a vezetést Svájc javára illetve a győzelmet is. Több találat nem született a mérkőzésen. ezzel megszületett az első végeredmény ahol egy válogatott fordítani tudott a VB-n. Svájc teljesen megérdemelten nyert míg Szerbia saját taktikájának köszönhetően kapott ki.