A Világbajnokság 7. napja következik. A mai napon is 3 mérkőzést rendeznek. Időrendben a B jelű négyesből Portugáliát láthatjuk Marokkó ellen majd az A csoport második mérkőzése következik Uruguay és Szaúd Arábia előadásában. A nap 3 mérkőzésén Spanyolország csap össze Irán együttesével. Érdekes nap előtt állunk ahol akár több együttes sorsa is eldőlhet.

URUGUAY – SZAÚD ARÁBIA

Az a csoport második mérkőzésének összefoglalójával kezdjünk cikkünket. A tegnap esti Orosz győzelmet követően szinte biztosnak tűnik a hazai együttes továbbjutása sőt a csoport elsőség is karnyújtásnyira került a Zbornajá-tól. Amennyiben ma Szaúd Arábia kikap Oroszország és Uruguay is továbbjut.

Az első félidőben ahogyan azt várni lehetett Uruguay kezdett jobban. Igaz fölényük inkább mezőnyfölénynek volt nevezhető ám tény a Szaudiak nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani. Suarezt és Cavanit nehezen tudták a védők tartani, egészen a 23. percig amikor is egy szögletet követően Suarez lőtt egy lepattanót a kapuba 1:0! Ezt követően kissé megzavarodtak a Szaudiak ám gyorsan két helyzetet is kialakítottak melyekből találat nem született. A félidő hátralevő része nyugalomban telt.

A második játékrészben Uruguay kezdett ismét jobban s Sanchez révén a 62.percben hatalmas helyzetet hagyott ki. Ezt követően ébredtek a Szaudiak s több veszélyes támadást is vezettek. a 80.percet követően Uruguay megfékezte az ellentámadások sorozatát s labdatartással húzták az időt  a mérkőzés végéig. A mérkőzés eredmény mér nem változott így a csoportból Oroszország mellett Uruguay is továbbjutott míg Szaúd Arábia és Egyiptom kiesett.

Az a csoport állása:

1.Oroszország 2. Uruguay 3. Egyiptom 4. Szaúd Arábia

PORTUGÁLIA – MAROKKÓ

A  B csoportban az első kört követően némi meglepetésre Irán áll az élen a két európai alakulatot megelőzve valamint az általuk megvert Marokkót. Portugália Ronaldo révén meglehetősen gólerősen kezdett igaz ezzel is csak egy döntetlenre futotta az egyébként valamivel erősebbnek tartott Spanyol együttes ellen. A mai mérkőzésen ugyanakkor egy gyengébb ellenfél ellen nagyobbak a Portugál esélyek, igaz Marokkó sem véletlenül jutott ki a VB-re. Masszív csapat akik ellen igazán nehéz támadni.

Az első játékrészben Portugália kezdett jobban. Két korai szögletet követően a másodikból Ronaldo fejjel szerzett találatával szerezték meg a vezetést a Luzitánok. Ezt követően Marokkói labdabirtoklás vette kezdetést illetve a mérkőzés irányítását is megragadták. Portugália ugyan vezetett veszélyes kontrákat ám a játékot egyértelműen Benatiáék irányították. A félidő végén Guedes révén ébresztőt fújtak az európaiak s majdnem a második találatukat is megszerezték.

A második félidő elején csakúgy mint az első játékrészben a Luzitánok diktálták a tempót s Ronaldo révén ismét nagy helyzetbe kerültek mely azonban kimaradt. Ezt követően ismét a marokkóiak percei következtek s egészen a 80. percig gyakorlatilag lefocizták az egyébként is hátrébb húzódó esélyesebb együttest. Ekkor Fernandes hagyott ki ordító ziccert. A mérkőzés legvégén még a marokkóiak két helyzetet is elpuskáztak így maradt az 1 gólos portugál győzelem.

SPANYOLORSZÁG – IRÁN

A Spanyol válogatott egy meglehetősen nehéz s mondhatni balszerencsés meccsen van túl Portugáliával szemben. A mérkőzésen egyértelműen több hispán játékos is alul teljesített melynek okai a háttérben húzódó edzőváltás is jelenthetett. Azonban itt a lehetőség, hogy javítsanak mérlegükön Irán ellen. A mérkőzés egyértelmű esélyesei a spanyolok ám látva Irán harciasságát s ne feledjük el jelenleg a B csoportot ők vezetik. Érdekes jó mérkőzés előtt állunk.

A mérkőzés elején meglepően visszafogottan kezdett a spanyol együttes. Irán ezt kihasználva ahogy alakalma nyílt birtokolta a labdát. Igaz a semleges nézők ezzel nem jártak túl jól ugyanis látványos jeleneteknek gyakorlatilag az egész félidő alatt híján maradtunk.

A második játékrészben a spanyol válogatott felébredt téli álmából s gyakorlatilag kapuja elé szegezte Iránt. Sorra alakultak ki a kisebb helyzetek majd Costa lábáról az iráni kapuba pattogott a labda 1:0! Kín keserves találat volt ám megérdemelték a spanyolok. Az ezt követő percekben még láthattunk több veszélyes spanyol támadást ám ezekből nem született találat. A meccs utolsó harmadában mindkét együttesnek akadtak még veszélyes helyzetei ám a kapuba mér senki sem tudott betalálni. A Spanyol válogatott összességében megérdemelten gyűjtötte be a 3 pontot.