A Serie A második fordulóját rendezik meg a hétvégén. Az első forduló egy rangadót hozott melyet a Napoli a Lazio ellen megnyert illetve a Juventus az utolsó pillanatban szerzett találattal nyert meg a Chievo otthonában. E mérkőzés alap esetben nem az említésre méltó rangadók közé sorolandó ám tét mérkőzésen Cristiano Ronaldo először lépett pályára a Juventus mezében. Ronaldo ugyan találatot nem szerzett ám már a jelenléte is nagy felkavarodást okozott az olasz foci életében. Hír még ezen kívül a zebrák házáról, hogy Ronaldo érkezése mellett Bonucci is „hazatért” illwtve Higuain vele ellentétes utat bejárva a Milan együtteséhez igazolt. Lichtsteiner és Marchisio is lehagyta a bajnok együttes keretét. A vendégek az első fordulóban a Napoli ellen szenvedte csekély különbségű vereséget. A Lazio megtartotta legnagyobb értékének tartott Milinkovic-Savic-ot. A mai mérkőzés esélyese a bajnok együttes.

Juventus: Szczesny;Sandro;Chiellini;Bonucci;Cancelo;Khedira;Pjanic;Matuidi;Ronaldo;Mandzkuic;Bernardeschi

Lazio: Strakosha;Wallace;Acerbi;Radu;Lulic;Savic;Leiva;Parolo;Marusic;Immobile;Alberto

A mérkőzést a Lazio kezdte. 7.perc: Ronaldo lövését Strakosha védte szép mozdulattal. 8.perc: Ronaldo fejese ment el a kapu mellett kevéssel. 11.perc: Lulic kitűnő távoli löketét Szczesny hárította magabiztosan. 12.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 19.perc: Khedira lőtt a kapufára egy lecsorgó labdát. 20.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 30.perc: Pjanic lőtt 16 méterről kapásból a kapuba 1:0! 34.perc: Immobile próbálkozása ment el a kapu mellett kevéssel. 38.perc: ismét Immobile próbálkozott ám az állás nem változott. 42.perc: Mandzukic próbálkozását Strakosha védte bravúros mozdulattal. A hosszabbítás 3 perc, 46.perc: Sandro sárgult be.

A második félidőt a Juventus kezdte. 52.perc: Parolo sárgult be. 59.perc: Bernardeschi helyére Costa állt be a hazaiaknál. 63.perc: Chiellini próbálkozását Strakosha védte nagy bravúrral, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 64.perc: Alberto helyére correa érkezett illetve Parolo helyére Badelj állt be. 66.perc: Savic sárgult be. 68.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 69.perc: Pjanic helyére Can állt be. 71.perc: Ronaldo lőtt 16 méterről a kapura de Strakosha nagyot mentett, az ezt követő sarkrúgásból helyzet nem alakult ki. 75.perc: egy jobbról középre tett labdát Ronaldo talált el borzalmasan ám a sarkán felpattanó labdát Mandzukic lőtte a hálóba 2.0! A mérkőzés eldőlt. 79.perc: Savic helyére Durmisi állt be. 81.perc. Costa sárgult be. 83.perc:hazai szöglet helyzet nélkül. 84.perc: Bentancour érkezett Khedira helyére. 87.perc: Can sárgult be. A hosszabbítás 3 perc, a 92.percben Bentancour lőtt kevéssel a kapu mellé. ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazai együttes fölény rajzolódott ki mind a helyzetekben mind a kapura tartó lövésekben és a labdatartásban is. A Lazio ugyan egy egy helyzettel jelezte,hogy a pályán van ám a hazaiak vezetése a félidőben teljesen megérdemeltnek bizonyult. A második félidőben a uventus ott folytatta ahol abbahagyta az elsőben. Ronaldo egyre többször került helyzetbe ám ma nem volt szerencséje nem tudott betalálni, igaz adott egy gólpasszot. A Juventus megérdemelten nyerte meg a mai mérkőzést és állt a tabella élére.