A múlt héten rajtolt az angol Bajnokság, s ezen a héten pedig a spanyol bajnokság is rajtol. A nemzetközi fociszezon sem marad ettől el, így a mai napon Tallinból a Bajnokok Ligája rekord győztese a Real Madrid találkozik liga ellenfelével aki az Európa Ligát nyerte az az az Atletico Madrid-al. A két klub sok csatát megélt s többek közt Bajnokok Ligája döntőt is játszottak egymás ellen. A nyáron az Atletico Madrid Lemar Savic és Rodri érkezésével erősítette keretét illetve Griezmann megtartásával erősödött illetve nem gyengült az együttes. A Real Madrid részén ugyanakkor hatalmas változások álltak elő. Cristiano Ronaldo elhagyta a klubot a Juventus kedvéért s ezzel párhuzamosan Zidane is felállt az edzői székből. Érkező is akadt a királyiaknál, Courtois mint az egyik legnagyobb név a kapus posztra valamint Vinicius Junior illetve Lunin aki szintén egy tehetséges kapus. A mai mérkőzés esélyese épp ezért inkább az Atletico Madrid.7

Real Madrid: Navas;Marcelo;Varane;Ramos;Carvajal,Kroos;Casemiro;Isco;Asensio;Bale;Benzema

Atletico Madrid: Oblak;Juhanfran;Savic;Godin;Lucas;Koke;Saul;Rodri;Lemar;Costa;Griezmann

A mérkőzést az Atletico Madrid kezdte. az első percben Costa szólózott majd lőtt a hálóba 0:1! 5.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 12.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 17.perc: Asensio lőtt kevéssel a kapu mellé. 27.perc: a királyiak legnagyobb neve Bale adott középre s Benzema fejelt a kapuba 1:1! 29.perc. Asensio lövése ment a kapu mellé. 35.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 36.perc: Asensio sárgult be. 38.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Lear szögletéből helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Real Madrid kezdte. 54.perc: Marcelo sárgult be. 57.perc: asensio helyére Modric állt be illetve Correa váltotta Griezmann-t. 62.perc: Juhanfran sárgult be kezezésért melyet a 16-oson belül vétett. A büntetőt Ramos lőtte a hálóba 2.1! 66.perc: Benzema lövését Oblak védte. 70.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 71.perc: Rodri helyére Vitolo érkezett. 76.perc: Casemiro helyére Cabellos érkezett. 79.perc. Costa Correa labdáját lőtte a hálóba 2:2! 83.perc: Isco helyére Lucas érkezett. 91.perc: Lamar helyére Thomas állt be. Következhet a hosszabbítás.

A hosszabbítás első félidejében a Real Madrid kezdett. 95.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 97.perc. újabb Real szöglet helyzet nélkül. 98.perc: saul lőtt kapásból a hólóba 2:3! 101.perc: Modric sárgult be. 102.perc: Kroos helyére Majoral érkezett. 104.perc: Koke lőtte a kapuba Vitolo passzát 2:4! Még egy vendég szöglet következett nelnek következtében Vitolo sárgult be.

A hosszabbítás második félidejét az Atletico Madrid kezdte. 109.perc: Costa helyére Gimenez állt be. 111.perc: Vitolo lőtt kevéssel a kapu mellé. 112.perc: Ramos is besárgult. 118.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. A mérkőzés legvégén még három királyi szöglet következett helyzet nélkül.

Az első játékrészben az Atletico Madrid kezdett jobban. a vezetést követően ugyan visszavettek illetve a Real Madrid támadott többet. A Real Madrid támadásait egy egy kihagyott helyzet után gól koronázta Benzema révén. A második játékrészben a felek vállt vállvetve küzdöttek s egy-egy találatig el is jutottak, így a döntés a hosszabbításra maradt. Arra a hosszabbításra melyben az elmúlt években mindig jól jött ki a mai napig. Az Atletico Madrid megérdemelten gyűjtötte be újabb Európai Szuperkupa sikerét. Lehet,hogy a királyi gárda új időszámítása a mai naptól kezdődik.