A Bundesliga indulását megelőzően rendezik meg a Német szuperkupát. Az előző szezon végén a Bundesliga bajnoka a Bayern München lett akik akkor még Jupp Heynkess vezetésével magabiztosan nyerték a sorozatot. A Kupát illetően is a döntőbe kerültek a müncheniek éppen mai ellenfelükkel szemben a Frankfurttal szemben. A Frankfurt azóta vezetőedzőt váltott s éppen a korábbi Hertha játékos Niko Kovac vette át a Bayern München irányítását. Utolsó mérkőzésén a Frankfurt padján pedig kupagyőzelemmel búcsúzott. A mai mérkőzés emiatt is sok pikantériával rendelkezik. A nyáron a Müncheniek eladták Vidal-t a Barcelona együttesének, ezen kívül nem változott a keretük számottevően eddig. A mai mérkőzés esélyese a bajor egyesület.

Frankfurt: Ronnow;Salcedo;Hasebe;Abraham;Costa;Torro;Guzman;Willems;Gachinovic;Haller;Fabian

Bayern München: Neuer;Kimmich;Süle;Hummels;Alaba;Martinez;Ribery;Thiago;Müller;Robben;Lewandowski

A mérkőzést a Bayern München kezdte. 7.perc: Abraham kapott kitűnő beívelést ám fejese elkerülte a kaput. 15.perc: két egymást követő szöglet következett helyzet nem alakult ki. 21.perc: Kimich passzolt Lewandoski elé aki a jobb alsó sarokba fejelt 0:1! 23.perc: Gacinovic lőtt kevéssel a kapu felé. 26.perc: müncheni szöglet melyet követően Lewandowski fejelt a hálóba 0:2! 36.perc: Müller lőtt kevéssel a háló mellé. A 46.percben Müller sárgult be. ezzel ért véget a félidő.

A második félidőben a Frankfurt kezdett. 49.perc: három szögletet lőtt a vendég együttes helyzet nélkül. AZ 50.percben Robben lőtt kevéssel a kapu mellé. 54.perc: Lewandowski lőtte a kapuba Müller passzát 0:3! 58.perc: Robben helyére Coman állt be. 61.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Alaba játszott Coman elé aki kapuba lőtt 0:4! 64.perc: Guzman helyére Rebic érkezett illetve Fabian helyére Blum valamint Müllert Goretzka váltotta. 70.perc: Abraham sárgult be. 72.perc: Lweandowskit Wagner váltotta. 76.perc. Jovic helyére Haller érkezett. 85.perc: Thiago passzolt Coman elé aki a kapuba lőtt 0:5! 89.perc: Wagner lőtt kapura ám lövése elkerülte a kaput. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a müncheniek alakítottak ki több helyzetet s Lewandowski révén szinte el is döntötték a mérkőzést. A második félidőben a müncheniek ott folytatták ahol abbahagyták s gyakorlatilag megsemmisítették ellenfelüket. Megérdemelten nyert a müncheni együttes.