A Premier League 2018/2019-es szezonja a hétvégén kezdetét veszi. Mint az már a tavalyi évben újra bevezetésre került pénteki mérkőzések is színesítik a hétvégéinket. Az első pénteki mérkőzést rögtön az első fordulóban szemlélhetjük amikor is két korábbi bajnok a Manchester United és a Leicester City küzd meg egymással. A hazaik oldaláról már a szezon előtt gyülekeztek a felhők melyek minden bizonnyal a Mourinho személyiségi által keltett negatív hullámok velejárói. Az igazolások terén mindössze Dalot egy Argentin szélső védő valamint Fred egy Brazil középpályás érkezett az említésre méltó nevek közül. A távozók oldalán egyenlőre Blind és Carrick nevezhető biztosnak. Blind korábbi klubjához az Ajax-hoz szerződött míg Carrck visszavonult az edzői stábba. Azonban Martial és Pogba neve több gigász kívánság listáján szerepel s egyes hírek szerint Mourinho erre is nyitott holott az idei évtől a Premier League együttesei csupán a szezon kezdetéig igazolhatnak. Egy garantált sokat fogunk még hallani a Mourinho és Manchester United várhatóan romló kapcsolatáról. A Leicester City Claude Puel vezetőedzővel a fedélzeten vágnak a szezonnak. A legjelentősebb változás Mahrez távozása a Manchester City-hez illetve ennek ellenkezője Maguire és Vardy maradása az együttesnél. Maguire épp a mai ellenfél célpontja volt a nyár folyamán. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Manchester United: De Gea;Shaw;Lindelöf;Bailly;Darmian;Fred;Pereira;Pogba;Sanchez;Rashford;Mata

Leicester City: Schmeichel;Amartey;Morgan;Maguire;Chilwell;Silva;Ndidi;Pereira;Maddison;Gray;Iheanacho

A mérkőzést a Manchester United kezdte. A 2. percben Sanchez lövése akadt el majd a Lepattanó Amartey kézzel sodorta el, a jogos büntetőt Pogba lőtte a hálóba 1:0! Ezt követően a Manchester a pálya ellenére gyakorlatilag 11 emberrel beállt védekezni. Ezt a Leicester nem tudta kihasználni,a 29.percben Maddison lőtt kapura ám De Gea tavalyi formáját idézte s mentett. A 40.percben életjelet mutatott a hazai együttes s Sanhez hagyott ki nagy helyzetet Pogba löbbölését követően. A félidő érdemi része ezzel zárult.

A második félidőt a Leicester City kezdte. Előbb az 50.percben egy hazai szöglet borzolta a kedélyeket majd Amartey sárgult be. Az 54.percben Fred szintén besárgult. A 63.percben Amartey helyére Ghezzal érkezett illetve Maddison helyére Vardy. A 65.percben Mata lőtt nagy helyzetből a kapu mellé. A 67.percben Lukaku állt be Rashford helyére. A 69.percben Pereira is besárgult. A 76.percben Iheanacho hagyott ki helyzetet illetve De Gea védett magabiztosan. a 76.percben McTominay állt be a jól játszó Fred helyére. A 78.percben Sanchez tanári labdáját Lukaku lőtte a kivetődő Schmeichel kapusba. A 80.percben Silva helyére Iborra érkezett. A 83.percben Mata labdáját Shaw kezelte jól majd lőtte a hálóba 2:0! a 84.percben Pogba helyére Fellaini érkezett. A hosszabbítás 4 perc, a 92.percben elmélázott a hazai védelem s Vardy ezt kihasználva egy lecsúszott beadást lőtt a hálóba 2:1! ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak az erős kezdést követően visszahúzódtak a a félidő végén mutatkoztak focira emlékeztető játékkal. A második játékrészben a hazaiak részéről kicsit több focit láthattunk ám a vendégek is igyekeztek helyzeteket kialakítani. A mérkőzés végén a hazaiak Shaw remek góljával eldöntötték a mérkőzést ám egy védelmi megingás miatt Vardy szokásához híven betalált. Összességében egy közepes színvonalú mérkőzést láthattunk ahol a hazai csapat nagyban adós maradt a játékkal.