A nemzetközi válogatott szezon a Világbajnokság döntőjével véget ért. Az ezt követő megannyi barátságos mérkőzés is a végéhez közeledik, ráadásul a szezon első mérvadó trófeája is kiosztásra kerül a mai napon, hiszen az Angol Szuperkupa döntővel elrajtol a Premier League idénye. Igaz ezen mérkőzésre leginkább főpróbaként tekintenek az együttesek mégis szinte egybe forr a nyitánnyal melyre pénteken este kerül majd sor. A tavalyi év bajnoka a Manchester City mérkőzik meg az FA Kupa győztesével a Chelsea-val. A két együttes nagy átalakuláson eddig nem esett át. A Chelsea megszerezte Jorginho játékjogát míg a City Mahrez játékjogát vette meg a Leicester City-től. Nagyobb változások a távozókat illetően lehetnek elsősorban a Chelsea háza táján. Hazard és Kante maradása valószínűsíthető ám egy giga ajánlat estén ők is távozhatnak Real Madrid illetve a PSG irányába. Courtois helyzete még nagyobb kérdés ugyanis a jelek szerint (mai kezdő) a belga kapus a Real Madrid-hoz tart. A Chelsea kispadján Sarri edző váltotta Conte-t. A City idén megválik Toure-tól. Érdekes mérkőzés előtt állunk állunk ahol az esélyek a City sikerét jósolják.

Chelsea: Caballero;alonso;Luiz;Rüdiger;Azpilicueta;Fabregas;Jorginho;Barkley;Odoi;Morata;Pedro

Manchester City: Bravo;Walker;Stones;Laporte;Mendy;Foden;Fernandinho;Silva;Mahrez;Aguero;Sane

A mérkőzést a Chelsea kezdte. A 2. percben Mahrez lövését blokkolta a hazai védelem. A 3. percben Sane lőtt a kapu mellé kevéssel. 13.perc: Foden játszott Aguero elé aki 17 méterről lőtt a hálóba 0:1! Ezt követően ébredt a Chelsea két gyors szöglet révén de helyzet nem alakult ki belőlük. 18.perc. Aguero lőtt kevéssel a kapu mellé. 25.perc: Morata lőtt a kapu mellé. 30.perc: Sane szöglete halt el Caballero kezében. 31.perc: Odoi lőtt a kapu fölé közelről. 34.perc: Odoi hagyott k hatalmas helyzetet. 38.perc: Alonso próbálkozását Bravo védte bravúrral. 39.perc: Morata lőtt a blokkba közelről. 43.perc: Mahrez lőtt kapura de Caballero hárítani tudott.

A második félidőt a Manchester City kezdte. A féliőben Sane helyére Gündogan állt be. 46.perc: Pedro lövését blokkolta a védelem. 48.perc: Aguero lőtt kevéssel a kapufa mellé. 50.perc: Aguero lőtt kevéssel a kapu mellé. 55.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. Az 58.percben  vendégek indultak meg s Aguero révén már 0:2 állt az eredményjelzőn. A mérkőzés eldőlt. 60.perc: Willian állt be Odoi helyére illetve Fabregas helyére Drinkwater állt be. 66.perc: Mahrez lőtt kevéssel a kapu mellé. 68.perc: mahrez helyére Jesus állt be illetve Morata helyére Abraham. 72.perc: Foden fejese akadt el a védelemben. 73.perc: City szöglet helyzet nélkül. 76.perc: Foden sérült meg helyére Brahim állt be. 80.perc: Pedro helyére Moses érkezett illetve Aguero helyére Kompany. Vendég szöglet a 83.percben de helyzet nem alakult ki belőle. 85.perc: Jesus cselezett majd lőtt kevéssel a léc fölé. 87.perc: Laporte sérült meg helyére Otamendi állt be. 90.perc: Abraham lépett ki jól majd lőtt kapura de Bravo nagyot tudott menteni. A hosszabbítás 5 perc, 94.perc. Caballero fogta Gündogan lövését. A 95.percben Bernardo Silva lőtt de lövését blokkolták az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 95.perc: Gomes érkezett Stones helyére. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben a City kezdett nagyon erősen s gyakorlatilag kapujához szögezte a Chelsea-t. Aguero gólja nem volt nagy meglepetés a játék képét követően. A Chelsea ezt követően kialakított egy egy kisebb helyzetet de kapuig a 25. percben jutottak el először. A city több helyzetet is elpuskázott. A félidő végén a Chelsea kiegyenlíthetett volna ám legnagyobb ziccereit elpuskázta. A második játékrészben a city hamar megszerezte a második s egyben mindent eldöntő gólt. A Chelsea becsülettel próbálkozott ám betalálnia már nem sikerült. Nagy különbség mutatkozott a két együttes között. a City megérdemelten nyerte a kupát.