A 2018.-as Foci Világ Bajnokság utolsó ám egyben legfontosabb mérkőzésére kerül sor a mai nap folyamán. Kiderül vajon új világbajnokot avatunk e a Horvátok személyében vagy Franciaország története során másodjára lesz Világbajnok. Az idei a 21. Világbajnokság. ezen tornákon 1-szeres győztes Franciaország;Anglia;Spanyolország. 2-szeres győztes Argentína;Uruguay 4 szeres győztes Németország és Olaszország illetve 5  alakommal győzött Brazília. a Franciák a C jelű négyesből indultak ahol 1:0-ra verték Peru együttesét illetve 2:1-re Ausztráliát majd egy nem túl izgalmas mérkőzésen Dániával játszottak 0:0-át. A legjobb 16 között egy kitűnő mérkőzésen verték meg Argentína együttesét. A legjobb 8 között Uruguay együttesét verték meg 2:0-ra majd az elődöntőben Belgiumot győzték le 1:0-ra. A Horvátok  D csoportot nyerték meg miután Nigériát 2:0-ra verték majd Argenínát 3:0-ra illetve Izlandot 2:1-re. A legjobb 16 között Dániával játszottak döntetlent majd 11-kel a hosszabbítást követően továbbjutottak. A legjobb 8 között A házigazda oroszokat szintén hosszabbítást követő 11-kel küldték „haza”. Az elődöntőben Anglia együttesét győzték le hosszabbítást követően 2:1-re. Az előzetes esélyek a franciák sikerét jósolják ám egy döntőt küzdelem nélkül lehetetlen megnyerni s ebben a horvátok nagyon erősek. Érdekes döntő előtt állunk.

Franciaország: Lloris;Lucas;Umtiti;Varane;Pavard;Pogba;Kante;Matuidi;Griezmann;M’bappe;Giroud

Horvátország: Subasic;Vrsaljko;Lovren;Vida;Strinic;Brozovic;Rakitic;Rebic;Modric;Perisic;Mandzukic

A mérkőzést Horvátország kezdte. A horvát válogatott az első negyed órában kitűnő focit mutatott be s több kisebb helyzetet is ki tudott dolgozni. A 18.percben egy vitatott szabadrúgást követően Grezmann szabadrúgását szerencsétlen módon Mandzukic saját kapujába juttatta 1:0! A francia válogatott kapura tartó lövés nélkül szerzett vezetést. Ezt követően ismét a horvátok percei következtek. Előbb Vida hagyott ki helyzetet a 21. percben majd a Modric veszélyes beívelését Lloris húzta le. A 27.percben Kante sárgult be, a szabadrúgásból helyzet nem alakult ki ám szöglet igen melyet követően Perisic elé került Vida labdája aki nagy gólt lőtt átlövésből 1:1! A 34.percben Griezmann szögletét Perisic kézzel mentette ám a videóbírót követően büntetőt ítélt Pitana bíró jogosan. A 11-est Griezmann lőtte a hálóba 2:1! a 41.percben Lucas sárgult be. A félidőben még 3 horvát szöglet következett helyzet nélkül.

A második félidőt Franciaország kezdte. A 48.percben Lloris hatalmasat hárított. a 48.percben horvát szöglet következett helyzet nélkül. Az 50.percben szintén Modric szöglete következett de helyzet ebből sem alakult ki. Az 52.percben M’bappe ment át a védelmen ám maradt a 2:1! Az 55.percben Kante helyére N’Zonzi állt be. Az 59.percben Pogba lövését még blokkolta a védelem ám az ezt követő lövés már a kapuba talált 3:1! A mérkőzés valószínűleg eldőlt. A 62.percben francia szöglet helyzet nélkül. A 65.percben M’bappe elé került a labda ki 17 méterről lőtt a kapuba 4:1! Eldőlt a mérkőzés végleg! A 69.percben Lloris aludt el s Robert Karius BL döntős mozdulatait utánozva adta el a labdát Mandzukic-nak aki a kapuba lőtt 4:2! A 71.percben: Kramaric helyére Rebic érkezett. A 73.percben Tolisso érkezett Matuidi helyére. A 78.percben Rakitic lövése kerülte el a kaput. A 81.percben Giroud helyére Fekir érkezett illetve Strinic helyére Pjaca. A 89.percben Rakitic lőtt a kapu mellé távolról. A 92.percben Vrsaljko sárgult be. ezzel ért véget e döntő! Franciaország okos pontos játékának köszönhetően megérdemelten nyert!

Az első játékrészben a horvát válogatott erősen kezdett ahogyan azt várni lehetett. A francia válogatott ugyanakkor nagyon higgadtan kezdett melynek a 18 percben egy vitatott szabadrúgásnak köszönhetően meg is lett az eredménye. Horvátország nem adta fel s gyorsan ki is tudtak egyenlíteni. Ám a Franciák megint meg tudták szerezni a vezetést. A második félidőben VB döntőtől eltérően potyogtak a gólok mint égről a csillag. Franciaország a horvátok hibáit kihasználva a 70.percre eldöntötte a mérkőzést. Igaz Lloris révén még egy találat született ám ez már érdemben nem befolyásolta a mérkőzés sorsát. Franciaország teljesen megérdemelten nyerte meg a 21. Világbajnokságot és zsebelte be története során második VB trófeáját!!