A foci VB 23. játéknapján rendezik meg a torna 62. mérkőzését az az a második elődöntőt. Horvátország és Anglia csap össze ama esti elődöntőben. Horvátország a D jelű négyest nyerte meg. első összecsapásukon némi szerencsével Nigéria ellen győztek 2:0-ra. Majd ezt követően Argentína együttesét verték meg elképesztően jó á sima mérkőzésen 3:0-ra. A csoport harmadik mérkőzésén Izland együttesét gyakorlatilag a csere csapattal 2:1-re győzték le. Csoport elsőként mentek tovább s Dánia együttese következett. A VB legjobban induló mérkőzésén végül 1:1 lett az állás majd hosszabbítást követő 11-es párbajok következtek ahol végül Modric-ék diadalmaskodtak. A negyeddöntőben a házigazda Orosz válogatott következett, nem indult egyszerűen horvát szempontból a mérkőzés ám végül ki tudtak egyenlíteni még az első játékrészben. A rendes játékidő döntetlennel ért véget, a hosszabbításban megszerezték a vezetést ám a házigazdák 5 perccel a vége előtt egyenlítettek. Az újabb büntetőpárbajt is sikerrel vették a Horvátok. Az ellenfél Anglia együttese akik 1966 óta hazai rendezésű VB kivételével ne jutottak tovább mint a negyeddöntő. Ezen VB-n ez már mindenképpen történelem a brit foci szempontjából. Az angol együttes a G jelű négyesből jutott tovább a 2. helyen Belgium mögött. Első összecsapásukon Tunézia ellen Kane utolsó perces góljával győztek. A második összecsapásukon Panama ellen a VB egyik legtöbb gólját hozó s egyben legsimább mérkőzésén 6:1-re nyertek. A csoport utolsó összecsapásán Belgium csere együttese ellen 1§.-ás vereséget szenvedtek. A nyolcad döntőben Kolumbia ellen a rendes játékidőben döntetlent játszottak majd a hosszabbításban sem tudtak dönteni így büntetőket követően első alkalommal a VB-k történetében Anglia jutott tovább. A negyed döntőben Svédország válogatottja következett ahol meglepően simán Anglia 2:0-ra győzött. A VB aranycipőért folyó versenyét Kane vezeti 6 góllal, melyből 3-at büntetőből szerzett. A mai összecsapásnak sincs esélyese, igazi támadófocit várhatunk.

Horvátország: Subasic;Strinic;Vida;Lovren;Vrsaljko;Rakitic;Brozovic;Persic;Modric;Rebic;Mandzukic

Anglia: Pickford;Walker;Stones;Maguire;Young;Lingard;Henderson;Alli;Trippier;Sterling;Kane

Az első félidőt Anglia kezdte. Az 5.percben angliai szabadrúgás következett melyet követően Trippier lőtt a hálóba 1:0! 9.perc: horvát szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 12.percben angol szöglet következett melyet még egy követettebből Maguire fejelt a kapu mellé. A 22.percben Perisic lőtt a kapu mellé. 27.perc: angol szabadrúgás melyet követően Subasic tudott védeni. 30.perc: Kane kapott remek labdát Lingard-tól majd lőtt 2 méterről a kapufára. 32.perc: Rebic lőtt szép mozdulattal Pickford kezébe. 33.perc: horvát szöglet következett Young mentését követően ám helyzet nem alakult ki. 36.perc: Lingard lőtt 16 méterről tiszta helyzetből a kapu mellé. A 45.percben kissé megzavarodott az angol védelem melyet követően Mandzukic lőhetett kapura de végül blokkolni tudták próbálkozását.

A második játékrészt Horvátország kezdte. 48.perc: Mandzukic sárgult be. Az ezt követő percekben Horvátország dolgozott ki kisebb helyzeteket s a 68.percben egy bal oldali beadást követően Perisic lőtt a hálóba 1:1! Megérdemelt egyenlítés. A 72.percben egy angol védelmi hibát követően Perisic lőtt a bal oldalról a jobb kapufára a kipattanót Rebic lőtte vissza ám Pickford ezt már fogta. 73.perc: horvát szöglet melyet kvöetően Brozovic lőtt a lelátóra. Ezt követően Rashford váltotta Sterlinget. A 77.percben Kane labdáját Lingard lőtte kevéssel a kapu mellé. 83.perc: Mandzukic lőtt Pickford kezébe majd a kontra végén Subasic szedte el a labdát Rashford-tól. A 84.percben Pickford bizonytalankodott majd Perisic lőtt kevéssel az üres kapu fölé. A 92.percben angol szabadrúgás következett ám találat sőt helyzet sem lett belőle. Következhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első félidejében Angol szabadrúgás volt az első említésre méltó esemény ám ebből sem alakult ki helyzet. Ezt követően Henderson helyére Dier állt be. Valamint a horvátok is cseréltek Stinic helyére Pivaric állt be. A 96.percben Rebic sárgult be. A 99.percben Stones fejesét Vrsaljko a gólvonalról mentett nagyot. A továbbiakban még egy angol szöglet okozott izgalmakat ám helyzet nem alakult ki belőle. A hosszabbítás végét a horvátok nyomták meg s Mandzukic révén majdnem a vezetést is megszerezték. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki.

A hosszabbítás második félidejében a 108.percben a horvátok veszélyeztettek egy szabadrúgást követően. A 109.percben Mandzukic került helyzetbe s Pickford mellett a kapuba lőtt 2:1! Ezt követően Vardy állt be. A 118.percben Modric helyére Badelj állt be. A 119.percben Trebic lőtt oldalhálóba. A hosszabbítás 4 perc, 125.PERC: angol szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki s a mérkőzés ezzel véget is ért! Horvátország lesz Franciaország ellenfele!

Az első félidőben Anglia kezdett jobban s meg is szerezték egy szabadrúgást követően a vezetést. Az angol támadók sorra megkerülték a horvát védőket . Sok nagy helyzetet alakítottak ki á ezeket elpackázták. A horvát válogatott a félidő végén a horvátoknak több esélyük is akadt kiegyenlíteniük. A második játékrészben Anglia bánhatta hogy korábban nem hagyta ki helyzeteit ugyanis a horvátok ki tudtak egyenlíteni. A hosszabbításban Horvátország összeszedettben játszott  jobban használta ki helyzeteit s belőtte Mandzukic a mindent eldöntő találatot.