A negyeddöntők első köre a tegnapi napon lezárult. Az elődöntő egyik ágán Franciaország és szerepel.  A másik ágon pedig a mai játéknapon dől el mely együttesek jutnak tovább. A nap első mérkőzésén Anglia és Svédország csap össze míg az este folyamán Horvátország küzd meg a házigazda Orosz válogatottal a legjobb négybe kerülésért. A mai napra 4 európai együttes maradt amely jelzi a VB-n idén domináns európai fölény tapasztalható. Érdekes nap előtt állunk.

ANGLIA – SVÉDORSZÁG

Anglia a G csoport második helyezettjeként jutott tovább Belgium mögött. A nyolcad döntőben Kolumbia válogatottja várta Harry Kane-ket s egy elképesztően izgalmasnak induló ám végül majdnem pofozkodásba torkolló mérkőzésnek köszönhetően büntető párbaj után a VB-k történelmében először Anglia jutott tovább. A VB-t megelőzően az mindenképen leszögezhető volt, hogy Southgate hatása jó irányba terelte ezt a meglehetősen fiatal válogatottat akik az előző tornáktól eltérően igazi világsztár nélkül álltak ki e Világbajnokságra. Persze azt kijelenteni bátor dolog lenne,hogy máris a VB esélyesei közé nőtték ki magukat ám az biztos, hogy a korábbi tornákhoz képest már most többet tettek le az asztalra. Kane ráadásul 6 góljával egyedül vezeti a góllövő listát. Svédország  a Vb egy másik értelemben vett meglepetés együttese. Az F jelű négyesből elsőként jutottak tovább Mexikót megelőzve, e csoportból esett ki Németország. A nyolcad döntőben egy kissé szerencsés góllal ám annál megfontoltabb játékkal ütötték ki Svájcot a VB-ről. Nem mondhatni, hogy a svédek szép atraktív támadó foci játszanának ám a taktikájukkal gyakorlatilag bármely a sajátjuknál nagyobb játéktudással bíró együttest térdre tudnak kényszeríteni. Úgy a támadásban mint a védekezésben hihetetlenül pontosan játsszák meg a labdát s a szerencse is melléjük szegődött eddig. A meccs esélyese az Angol válogatott.

Anglia: Pickford;Walker;Stones;Maguire;Young;Lingard;Henderson;Alli;Trippier;Sterling;Kane

Svédország: Olsen;Augustinson;Granquist;Lindelof;Krafth;Caesson;Larsson;Ekdal;Forsberg;Toivonen;Berg

Az első félidőben mindkét válogatott visszafogottan kezdett. Az első valamire való helyzetre egészen a 19.percig kellett várni, Sterling passzolt Kane elé aki a bal kapufa mellé lőtt közelről. Ezt követően sem pörögtek fel az események túlzottan. A 30.percben egy szögletet követően Young ívelt középre majd Maguire maradt üresen s fejelt a kapuba 1:0! A Svéd együttes erre nem tudott reagálni sőt a 45.percben Sterling majdnem kettőre növelte a szigetországiak előnyét. Az első játékrészben több helyzet nem alakult ki.

A második félidőben Svédország kezdett jobban, a 47.percben Berg ugrott magasra s fejelt kapura ám Pickford nagyot védett. Anglia ezt követően átvette a játék irányítását s az 59.percben Lingard zseniális átadását Alli fejelte közelről a kapuba 2:0! A 62.percben Claesson lőtt kapura ám Pickford ismét védeni tudott. A 66.percben Maguire lőtt kapura ám a labda elkerülte a kaput. A 72.perc: Berg tesztelte ismét Pickford kapust aki ezúttal s hatalmasat védett. Mintha a svéd válogatott ezzel el is lőtte volna utolsó puskaporát. A mérkőzés végéig az angol válogatott tagjai járatták a labdát s helyenként már ár az idővel is játszva. Összességében Anglia jobb játékkal megérdemelten jutott az elődöntőbe!

HORVÁTORSZÁG – OROSZORSZÁG

Az utolsó negyeddöntőben szintén két európai együttes fog megmérkőzni. A VB előtt sem volt titok,hogy a horvát válogatott ha nem is a világbajnokság egyik esélyese ám sötét lóként kell rájuk tekinteni. A D csoportot végül 100%-osan megnyerő válogatott szép játékkal verte Argentínát Nigériát és gyakorlatilag a csere keretével Izlandot. A nyolcad döntőben aztán a VB egyik legjobban induló mérkőzésén 1:1-es döntetlent játszottak Dániával. A végletekig kiélezett mérkőzést végül 11-esekkel Horvátország jutott tovább. A mérkőzés megmutatta,hogy a Horvát támadó gépezetet is ki lehet kapcsolni megfelelő taktikával. Oroszország a Vb legnagyobb meglepetés együttese. A világbajnokság előtt ö9 hónapig mérkőzést sem nyertek majd a csoportkörből Uruguay mögött a második helyen jutottak tovább Uruguay mögött. A nyolcad döntőben Spanyolországot 1:1-es döntetlent követően büntetőkkel győzték le. Az orosz válogatott eddig kihozta magából a maximumot ám kérdés ez mire lesz elég a meglehetősen masszívan védekező és támadó horvátok ellen. A mérkőzés esélyese a Horvát válogatott ám a szurkolók támogatását élvezi a hazai együttes. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Horvátország: Akinfeev;Kudryashov;Ignashevich;Kupetkov;Fernandes;Zobrin;Kuzyayev;Cheryshev;Golovin;Samedov;Dzyuba

Oroszország: Subasic;Vrsaljko;Lovren;Vida;Strinic;Modric;Rakitic;Rebic;Kramaric;Perisic;Mandzukic

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek erősebben s több támadást is vezettek. A 6.percben Rebic próbálkozását már Akinfeev védte. Majd ezt követően a 8.percben szintén Rebic lőtt kevéssel a kapu fölé. Egy rövid időszakra megtorpant a játék majd a 28.percben Vrsaljko lövése szállt a kapu mellé. A 31.percben Dzyuba passzolt Cherishev elé aki távolról nagy gólt akasztott Subasic kapujába 1:0! Horvátország nem várt rögtön elkezdett támadni, s a 39.percben egy bal oldali támadás végén Kramaric fejelt Akinfeev kapujába 1:1 Mandzukic passzát követően. Ezt követően nagy helyzet már nem alakult ki.

A második játékrészben Horvátország kezdett aktívabban, birtokolták a labdát s előre játékban is többet mutattak ellenfelüknél. A 60.percben Perisic került helyzetbe ám szerencsétlenségére a bal kapufát találta el. A 62.percben a hazaiak is életjelet adtak magukról egy szögletet követően Dzyuba fejelt a Subasic kezébe. A 77.percben egy horvát támadás végén Kramaric lőtt a védők lábába, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A rendes játékidőben több helyzet már nem alakult ki így következett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első félidejében előbb a hazaiak veszélyeztettek, a 101.percben Modric szögletét követően Vida érkezett a legjobban s fejelt a kapuba 2:1! A hazaiak ugyan próbálkoztak ám több gól nem esett a hosszabbítás első részében.

A hosszabbítás második félidejét szintén a hazaiak kezdték jobban. A 112.percben Kuzyayev lőtt éles szögből a keresztlécre. A 115.percben hazai szabadrúgás melyet követően Fernandes fejelhetett tisztán a vendég kapuba 2:2! A 119.percben Golovin távoli löketét fogta Subasic, szép védés volt. Az ezt következő percek nagy csatát hoztak ám találatot már nem így következhettek a büntetők.

A büntetőket Oroszország kezdi, Smolov a kapu közepébe ívelt ám Subasic kivédte lövést. Brozovic a kapuba lőtte 1:0! Dzagoev érkezett aki a kapuba lőtt 1:1! Kovacic következett aki Akinfeev kezébe lőtt 1:1! Fernades a kapu mellé lőtt csúnyán 1:1! Modric következett aki szerencsével de belőtte 2:1! akinfeev ugyan a kapufára védte a labdát ám a játékszer így is a kapuban landolt. Ignashevich a kapuba lőtt 2:2! Vida érkezett aki belőtte 2:3! Kuzyayev következett aki a kapuba lőtt 3:3! Rakitic következett aki a kapuba lőtt 4:3!

Az elődöntőben Anglia ellenfele Horvátország!