A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek talán legkiélezettebb párharcát a két angol gigász találkozója hozza. A Liverpool a tavaszi szezon alatt a Premier League-ben olyat produkált melyre egyetlen angol csapat sem volt eddig képes megverte hazai pályán a Manchester City-t. Ezt követően Guardiola együttese kissé vesztett lendületéből ám mára akkor előnyre tett szert, hogy egy esetleges hétvégi győzelmével már bajnok is lehet igaz ehhez a tabella második Manchester United-et le kell győznie hazai pályán. Klopp együttese szárnyalt egészen egy némileg sima zakóig melyet a vörös ördögöktől szenvedtek el.  Az FA Kupából hamar kiestek és ugyan ez igaz a Ligakupára is melyet nem mellesleg a Manchester City nyert meg az Arsenal-lal szemben. A Bajnokok Ligájában a Liverpool utca hossza a city előtt jár ami a történelmet illeti főként mivel 5-ször hódították el a sorozatot  s ezzel a legeredményesebb angol klub ebben a tekintetben. Guardiola együttese a szezon tekintetében ugyanakkor sokkal jobban teljesített ma esti riválisánál, sorra hozták a jó eredményeket s a szórakoztató foci sem maradt el. A labdabirtoklás tekintetében még a Barcelona együttesét is előzik az idei BL kiírásban. Ami a kékek ellen szólhat talán a Bajnokok Ligájában szerzett rutin ezt természetesen klub szinten kell érteni. Érdekes találkozó előtt állunk melynek nincs egyértelmű esélyese.

Liverpool: Karius;Robertson;Van Dijk;Lovren;Arnold;Milner;Henderson;Chamberlain;Mane;Firmino;Salah

Manchester City: Ederson;Walker;Otamendi;Kompany;Laporte;Silva;Fernandinho;Gündogan;De Bruyne;Jesus;Sane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 6.perc: Sane labdáját blokkolta a hazai védelem, az ezt követő szögletből Kompany fejelt kevéssel a kapu mellé. 11.perc: vendég szöglet  következett egy veszélyes vendég kontrát követően, a pontrúgásból helyzet nem alakult ki. 12.perc: Firmino száguldott labdával majd lőtt kapura ezt Ederson védte ám a kipattanó Walker lábáról Salah elé került aki 7 méterről a hálóba lőtt. 14.perc: Sane eresztett meg egy bombaerős lövést mely ha kevéssel is de a kapu mellé szállt. 18.perc: Sane játszott Silva elé akit blokkolt a hazai védelem. 21.perc: Chamberlain szánta el magát lövésre távolról s a labda 20 méterről a kapuba vágódott 2:0! Bajban a City!! 23.perc: De Bruyne löbbölését Karius húzta le. 28.perc: veszélyes hazai támadás melynek végén a vendég védelem lőtte a mezőnybe a labdát. 31.perc: újabb veszélyes hazai támadás melynek végén Mane fejelt közelről a hálóba 3:0! a mérkőzés minden bizonnyal eldőlt ám a továbbjutás talán még nem.. 35.perc: Robertson tört előre majd lőtt kapura ám lövését blokkolták. 41.perc: Firmino távoli lökete ment kevéssel a kapu fölé. 44.perc: vendég szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 46.perc: Otamendi távolról lőtt a kapu mellé. A hosszabbítás 2 perc, 48.perc: Otamendi sárgult be az ezt követő szabadrúgásból Van Dijk fejelt centikkel a kapu fölé. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 47.perc. vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 50.perc: újabb vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 52.perc. Sane lőtt kevéssel a kapu mellé egy kitűnő keresztlabdát követően. 53.perc: Salah megsérült helyére Wijnaldum állt be. 55.perc: vendég szöglet melyet követően Gündogan lőtt a kapu mellé ám beleértek így újabb sarokrúgás következett ám helyzet ebből ne alakult ki. 56.perc: Gündogan helyére sterling állt be aki éppen korábbi klubja ellen játszhat. 58.perc: De Bruyne lövése pattant föl így Karius könnyedén lehúzta azt. 68.perc: Silva élesen középre lőtt passzát a hazai védők vágták ki. 71.perc: Firmino helyére Solanke állt be. 75.perc: Jesus lőtt közelről a kapu mellé. 76.perc: Jesus sárgult be. 80.perc: De Bruyne sárgult be. 83.perc: Silva hagyott ki nagy helyzetet. 84.perc: Sane középre adott labdáját Silva lőtte a kapuba lesről így maradt a 3:0! 85.perc: Chamberlain helyére Moreno állt be. 86.perc. Henderson sárgult be. A hosszabbítás 3 perc, melyben helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a vendégek birtokolták a labdát többet ám a hazaiakat ez láthatóan nem zavarta össze oly annyira,hogy egy kontra révén a vezetést is megszerezték. Ezt követően ismét a City focizgatott majd jött a következő hazai gól, s teljes sokk a vendég oldalon. A 3. hazai gól már szint menetrendszerűen jött. Klopp Guardiola egyébként sablonos taktikájának megtalálta úgy fest az ellenszerét, persze a mérkőzésnek még messze nincs vége. A második játékrészben a vendégek sokat próbálkoztak ám ez eredménnyel nem párosult. A hazaiak kivárásra játszottak ám újabb találatig nem jutottak. Salah sérülése kérdéses mennyire súlyos. A párharc még egyértelműen nem jelenthető ki,hogy eldőlt ám a hazaiak rendkívül nagy előnybe kerültek. Kitűnő visszavágó előtt állunk.