A Bajnokok Ligája nem pihen, s rögtön a múlt heti küzdelmek visszavágóit rendezik meg a hét közepén. Úgy fest hogy a 4 párharc közül három gyakorlatilag eldőlt, sőt talán mind a négy. Az első mérkőzések hoztak meglepetést bőven. A Real Madrid gyakorlatilag nem hagyott kérdést a továbbjutást illetően. A Barcelona szintén 3 gólos hazai győzelme igencsak sima továbbjutást ígér számukra. A Bayern München ugyan csak 1 góllal győzött idegenben ám nehezen feltételezhető, hogy a Sevilla idegenben harcolja ki továbbjutását. A Liverpool a múlt héten egy félidő alatt elgázolta a City együttesét, ám Salah játéka a ma meccsen már kérdéses s a 3:0 talán nem tűnik annyira ledolgozhatatlannak. Persze a párharc esélyese a Liverpool m a City játékoskerete ad némi esélyt egy kiélezett visszavágóra. A két együttes a bajnokságban kétszer találkozott s egyszer a Liverpool nyert míg egyszer a City mindkét együttes hazai pályán. A Premier League-ben e két együttes produkálta a legjobb tavaszt ám a Pool nehézkes ősze után örülhet ha idény végén a 2. helyen végez, ráadásul ehhez még meg kell előznie e Manchester United együttesét.  Összességében kitűnő meccs előtt állunk melynek esélyese a Manchester City.

Manchester City: Ederson;Laporte;Otamendi;Walker;Silva;Fernandinho;De Bruyne;Silva;Sane;Jeseus;Sterling

Liverpool: Karius;Alexandre-Arnold;Van Dijk;Lovren;Wijnaldum;Milner;Mane;Firmino;Salah;Oxlade Chaberlain;

A mérkőzést a Manchester City kezdte. 2.perc. hazai támadás melyet kvöetően Jesus lőtt ziccerből a hálóba 1:0! Jól kezd a hazai együttes. 8.perc: De Bruyne 22 méteres lövése kerülte el a kaput. 1.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 13.perc: Jesus lőtt kapura ám lövését blokkolták. 14.perc: Mane és Ederson is besárgult. 17.perc: sane lőtt kapásból a sarok felé ám végül nem született találat. 18.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 20.perc: Sane lőtt kapura de Karius védett. 22.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 26.perc: újabb hazai szabadrúgás melyet követően De Bruyne lövését blokkolták. 29.perc: Alexander-Arnold sárgult be majd Bernado Silva is. 31.perc: Walker lövését blokkolta a vendég védelem. 34.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Firmino sárgult be. 37.perc: Fernandinho lőtt távolról a kapu mellé. 39.perc: Bernardo silva cselezett majd lőtt kapura ám a kapufa megállította a labdát. 40.perc. hazai szöglet ám helyzet nem alakult ki. 41.perc: Alexander-Arnold lőtt kapura ám helyzet nem alakult ki belőle. 41.perc: Bernardo Silva lőtt kapufára. 42.perc: Sane lőtt a hálóba a jelek szerint szabályosan ám a bíró érvénytelenítette a találatot. 45.perc: Oxlade-Chamberlain lőtt magasan a kapu fölé. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 49.perc. De Bruyne lövését Karius védte könnyedén. 56.perc. Ederson húzta le a levegőből a labdát Mane előtt ám a labdát kiejtette ami Salah elé került aki a hálóba emelte a labdát 1:1! A továbbjutás eldőlt. 58.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.59.perc. Wijnaldum lőtt a kapu mellé.61.perc: De Bruyne lövését Karius védte könnyedén. 63.perc: előbb Sane lőtt kapura lövését blokkolták majd az ezt követő szögletből a vendégek hozhatták el a labdát. 66.perc: Van Dijk sárgult be. 67.perc: Aguero állt be Silva helyére. 67.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Laporte lőtt kapura ám blokkolták lövését, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 74.perc: Bernardo Silva helyére Gündogan állt be. 75.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 77.perc: hatalmas védelmi hiba a hazai oldalon melyet Firmino használt ki pontosan 2:1! A továbbjutás mellett lehet a vörösök a meccset is megnyerik. 80.perc. egy jobb oldali beadást követően Gündogan lövését blokkolta a vendég védelem. 81.perc. tetszetős hazai támadás melynek végén les címén teljes joggal anulálták a hazai találatot. 81.perc: Alexander-arnold helyére Clyne állt be. 82.perc: Firmino helyére Klavan állt be. A hosszabbítás 2 perc melyben helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak gyors góllal kezdtek. Ezt követően elképesztő erőket mozgósítottak ám egy érvénytelen gólnál illetve egy kapufánál nem jutottak tovább. A vendégek egy-egy szögleten kívül kisebb helyzetekig jutottak az első félidőben. A második félidőben mintha a hazaiak teljesen elkészültek volna erejükkel. a vendégek biztosabban tartották a labdát. A hazaiak eredmény kényszer alatt játszottak s hibáztak nem is egy alkalommal melyet a vendégek ki is használtak. Összességében a Liverpool teljesen megérdemelten nyert mindkét meccses s jutott nagyon simán a legjobb 4 közé. Kitűnő mérkőzést láthattunk.