A Bajnokok Ligája negyed döntői a mai napon a végükhöz érnek s eldől mely együttesek jutnak be a legjobb 4 együttes közé. A negyeddöntők első mérkőzései ha úgy nézzük el is döntötték a párharcok végkimenetelét papíron. Talán a legnagyobb kérdés, hogy a vesztes együttesek közül legsimábban kikapó Juentus akik ráadásul Dybala játékával sem számolhatnak vajon képesek lesznek e egyáltalán idegenben megverni vagy megszorítani a Real Madrid-ot. A formákat tekintve illetve a játékoskeretet végignézve akár még lehetne is esélye az olasz együttesnek ám szinte kizárt,hogy a mai Realt úgy tudják idegenben megverni,hogy továbbjussanak. Zidane fiai teher nélkül játszhatnak főként,hogy a bajnokságban is maximum a második helyére kell valamelyest küzdeniük mert a Barcelona szinte borítékolhatóan nyeri a BBVA Ligát. Tekintve,hogy a tegnapi este folyamán mely együttesek maradtak talpon talán a legnagyobb izgalmuk ezen a héten,hogy melyik együttessel sorsolják össze őket. A Juventus hazája bajnokságát akár 1-2 fordulón belül megnyerheti ha a Napoli mélyrepülése folytatódik. A kupában a Milan ellen döntőznek, tehát Allegri fiai is teher nélkül léphetnek ma este pályára. Érdekes mérkőzés előtt állunk melynek legnagyobb esélyesei a minőségi focit szerető szurkolók lehetnek.

Real Madrid: Navas;Marcelo;Vallejo;Varane;Carvajal;kroos;Casemiro;Modric;Isco;Bale;Ronaldo

Juventus: Buffon;Alex Sandro;Chiellini;Bentaia;De Sciglio;Khedira;Pjanic;Matuidi;Mandzukic;Higuain;Costa

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 2.perc: gyors vendég akció melynek végén Khedira centerezett középre majd Mandzukic lőtt a hálóba 0:1! 3.perc: Higuain elől becsúszva ment a hazai védelem, nagyon bekezd a Juventus.  7.perc: Khedira szabadrúgását Navas ütötte ki ajd a kipattanóra Higuain érkezett s lőtt közelről ám Navas védeni tudott. 10.perc: Bale ment el a jobb szélen majd lőtt kiszorított helyzetből a kapu mellé. 14.perc: Ronaldo ment el egyedül majd lőtt kapura ám Buffon a kapu közepén állva hárított. 14.perc: Isco szerzett lesgólt. 15.perc. vendég szöglet helyzet nélkül. 17.perc: Pjanic sárgult be. 18.perc: Lichtsteiner állt be De Sciglio helyére. 21.perc. hazai szöglet helyzet nélkül. 22.perc: Marcelo sárgult be. 29.perc: Mandzukic sárgult be. 33.perc: Isco lőtt a kapu fölé kevéssel. 34.perc. Buffon védett az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 36.perc: Lichtsteiner sárgult be. 37.perc. Mandzukic érkezett Lichtsteiner labdájára majd fejelt a hálóba 0:2! A múlt heti meccs inverzét látjuk…. 39.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 2 perc, 47.perc: Varane remek lövése csattant a keresztlécen. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Juventus kezdte. a félidőben Bale helyére Asensio érkezett illetve Lucas érkezett Casemiro helyére. 53.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Ronaldo erős lövését Buffon védte gyönyörűen. 59.perc. Higuain lőtt kapura de Navas bravúrral védett. 61.perc: Costa beadását Navas ejtette ki a kezéből majd Matuidi a lecsorgót a kapuba lőtte 0:3! Döntetlenre áll a találkozó  párharc! 66.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 67.perc: Alex Sandro sárgult be. 73.perc: Costa is besárgult. 75.perc: Ronaldo indult meg majd lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 75.perc: Modric helyére Kovacic állt be. 76.perc: vendég szöglet ám helyzet nem alakult ki belőle. 78.perc: Isco lőtt távolról kapura de Buffon ezt is hárította, az ezt követő szögletből Varane lőtt kevéssel a kapu mellé. 80.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 81.perc. Marcelo sárgult be. 86.perc: Ronaldo fejelt a kapu mellé. 90.perc: Benatia sárgult be. A hosszabbítás 3 perc, 93.perc: egy jobb oldali labda érkezett Asensio elé aki érezvén,hogy Benatia  mögötte van kissé elrugaszkodva elesett, Michael Oliver erre befújta a büntetőt. Buffon reklamálásért kiállították helyére Szczesny áll a kapuba illetve Higuain hagyja el a pályát. A büntetőt Ronaldo értékesítette 1:3! 98.perc: Ronaldo sárgult be túlzott gólörömért. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek nagyon bekezdtek s pár perc alatt majdnem 1 gólra csökkentették hátrányukat. A hazaiak ezt követően pár veszélyes helyzetet kialakítottak ám messze elmaradtak játékban a vendégektől. A második félidőben a hazaiak aktívabban játszottak ám egy kapushibát kihasználtak a vendégek. Ezt követően számtalan kisebb helyzetet hagytak ki ám a végén a játékvezető hathatós segítségével mégis a madridiak jutottak tovább. Érdekes megfigyelni,hogy az elmúlt szezonok során a sorsdöntő összecsapásokon mind a Barcelona mind a Real Madrid ellenfelei szinte kivétel nélkül piros lappal fejezték be a találkozókat vagy így mentek a hosszabbításos szakaszba. Ugyanakkor e két együttes a kétes szituációkból többnyire jól tudott kijönni. Természetesen nem csak ennek köszönhetik sikereket ám minden esetre érdekes statisztikák ezek! A Juventus a hosszabbításra rászolgált volna. A legjobb 4 között a csodát művelő Roma Liverpool valamint a Bayern München és a Real Madrid található.