Folytatódnak a Világbajnoki Selejtezős mérkőzések a B csoportban ahol a Magyar válogatott is helyet kapott. A hétvégén két fordulót rendeznek, szám szerint a 7. és a 8. fordulót. A magyar válogatott vendége a Lett válogatott lesz. A csoportból Svájc és Portugália gyakorlatilag továbbjutott ugyanis utca hossznyi előnyre tettek szert. A Magyar válogatott a legutóbbi összecsapásán Andorra ellen szenvedett vereséget amely a törpeállam története második hivatalos mérkőzésen aratott győzelmével zárult. Meglehetősen kellemetlen eredmény ez a tavaly nyári EB-t követően. A magyarok eddigi mérlege 6 mérkőzést követően 2 győzelem 1 döntetlen és 3 vereség, mellyel magabiztosan állnak a 3. helyen ám ezzel biztosan nem jutunk ki a jövő évi Világbajnokságra. Ellenfelünk a Lett válogatott sem szerepel túl fényesen a csoportban. Eddigi 6 meccsükből mindössze 1-et nyertek meg éppen Andorra ellen, az összes többi meccsen vereséget szenvedtek. Hazánk fiai az ősszel Lettországban arattak magabiztos 2:0-ás diadalt. Eképpen a mai mérkőzés esélyese is a Magyar válogatott melyben biztosan nem lép pályára Nenanja Nikolics aki lemondta a válogatottságot e két találkozó erejéig. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Magyarország: Gulácsi;Korhut;Kádár;Guzmics;Bese;Pátkai;Nagy;Dzsudzsák;Stieber;Varga;Szalai

Lettország: Vanins;Kolesovs,Gorkss;Maksimenko;Solovjovs;Kazacoks;Vardanjans;Indrans;Freimains;Ikaunikes;Sabala

A mérkőzést a Magyar válogatott kezdte. 3.perc: Dzsudzsák beadását Vansins kapus húzta le. 4.perc: Varga mozgott jól a kapu előterében majd lőtte Dzsudzsák beadását a keresztléc fölé. 6.perc: haza szabadrúgás melyet követően Kádár fejelt tisztán 5 méterről a kapuba 1:0! 17.perc. Sabala ollózott Gulácsi ölébe. 18.perc: magyar szabadrúgás helyzet nélkül. 28.perc: Dzsudzsák jobb oldali beadását Szalai 3 méterről fejelte az üres kapuba 2:0! 34.perc: Dzsudzsák lőtt a kapu mellé ballal. 36.perc: Vansins fogta Korhut próbálkozását. 39.perc: Dzsudzsák lőtt távolról a kapu fölé. 41.perc: Korhut hatalmas hibáját követően Freimanis csapott le a labdára és lőtt a kapuba 2:1! 42.perc: Vansins kapta el Szalai fejesét. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Lett válogatott kezdte. 49.perc: Kazacoks ment el a bal oldalon majd beadását Sabala fejelte a keresztléc fölé. 50.perc: Gorkss fejelt a kapu fölé egy vendég szöglet következtében. 51.perc: hazai szabadrúgás melyet Dzsudzsák lőtt a sorfalba. 55.perc: Kolesovs sárgult be. 55.perc: Kolesovs sárgult be.  57.perc: Szalai sárgult be valamint Freimanis is. 59.perc: Nagy Ádám is besárgult. 62.perc: hazai szabadrúgás melyet Varga lőtt a kapu mellé. 66.perc: Döde állt be Szalai helyére. 67.perc: Solovjovs sárgult be. 69.perc: jobb oldali szabadrúgást követően Solovjovs a saját kapujába fejelt ezzel 3:0! A  mérkőzés eldőlt. 69.perc: Pátkai beadását Varga lőtte kapásból kapura. 71.perc: Bese sárgult be. 72.perc: Visnakovs érkezett Kazakovs helyére, illetve Rakels váltotta Ikaunikes-t. Elek állt be Stieber helyére. 78.perc: Freimans lőtt kapufát lesről. 82.perc: Sabala fejelt az ötösről a kapu mellé. 83.perc: Dzsudzsák lőtt 12 méterről a kapusba. 85.perc: Lovencsics váltotta Vargát. 86.perc: Korhut lőtt 30 méterről a léc fölé. 87.perc. Sabala helyére Gutkovskis állt be. 89.perc: Indrans sárgult be. A hosszabbítás 3 perc, 93.perc: Dzsudzsák lőtt ballal Kolesovsk-ba. 94.perc: Elek lőtt távolról a bal sarok fölé. Ezzl ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a magyar válogatott az egész félidőn át uralta a játékot. Helyenként kitűnő játékkal nőtt ellenfele fölé, s ennek gyorsan meg is lett az eredménye két gólt eredményezett. A vendégek egy óriási hazai hibát követően tudtak szépíteni. A második félidőben a lettek kezdtek jobban s rögtön két helyzetet is kialakítottak. Ezt követően a magyarok alakítottak ki több kisebb nagyobb helyzetet. A találkozót egy öngól döntötte el. Ezt követően még a lettek is  szerezhettek volna gólt csakúgy mint a magyarok ám némi hiba csúszott a számításokba. Összességében egy jó iramú mérkőzést láthattunk ahol válogatottunk jól játszva nyert hazai pályán.