A 2018-as Oroszországi Világbajnoki Selejtezők a végéhez közelednek. Igaz a mai fordulón kívül még két mérkőzés vár az európai csoportok résztvevőire ám a kijutók sora lassan kezd kialakulni. A B jelű hatosban a mai napon akár az is eldőlhet, hogy Svájc és Portugália pályázhat eséllyel a kijutásra ehhez mindkét válogatottnak győzni kellene. A svájciak Lettországban vendégeskednek míg Portugália nálunk az az Magyarországon. A Portugálok 7 mérkőzésből 6-ot nyertek meg mindössze Svájc válogatottja verte meg őket. Papíron az Európa Bajnoknak lesz nehezebb dolga. Sajnálatunkra a Portugálok a legerősebb kerettel jönnek hozzánk így kevés a valószínűsége, hogy akár az EB-n kiharcolt döntetlent is el tudjunk érni. Igaz a labda kerek bármi megtörténhet. Ma este remélhetőleg ismét megtelik a Groupama Arena s a szurkolók támogatásával sikerül bravúrt elérve pontot szereznünk. A Magyar válogatottból hiányozni fog sérülés miatt Szalai valamint Nikolics aki korábban lemondta a válogatottságot. Válogatottunk 7 mérkőzésből 3-at nyert meg 1 döntetlen és 3 vereség mellett. Jó mérkőzés előtt állunk.

Magyarország: Gulácsi;Korhut,Kádár;Guzmics;Fiola;Lovrencsics;Pátkai;Elek;Dzsudzsák;Eppel;Priskin

Portugália: Patricio;Cedric;Alves;Pepe;Coentrao;Moutinho;Mario;Pereira;Martins;Ronaldo;Silva

A mérkőzést Magyarország kezdte. 4.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 5.perc. Ronaldo távoli bombáját Gulácsi védte szép mozdulattal majd az ezt követő szögletekből helyzet nem alakult ki. 9.perc: újabb vendég szöglet melyet követően Pepe fejelt centikkel a kapu mellé. 16.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Elek fejelt a kapu fölé centikkel. 17.perc: a kipattanó labdát Dzsudzsák lőtte 17 méterről kapura de a lövést blokkolták. 20.perc: Pátkai sárgult be. 22.perc. Pereira lőtt a kapunk fölé. 23.perc: Moutinho lőtt kicsivel a bal kapufa mellé. 26.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 28.perc: Coentrao megsérült helyére Martins állt be. 30.perc: Priskin könyöklésért egyből piros lapot kapott. 10 emberrel a Magyar válogatott. 37.perc: Lovrencsics lépett ki két védő közül majd lőtt a keresztléc fölé. 39.perc: vendég szöglet melyet követően gólveszély nem alakult ki. 44.perc. Eliseu lőtt a kapu fölé méterekkel. A hosszabbítás 3 perc, 47. perc: Elek sárgult be. 48.perc: Vendég szabadrúgás melyet Ronaldo lőtt a sorfalba. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt Portugália kezdte. 48.perc: vendég szöglet melyet követően Ronaldo pörgetett pontosan középre ahol az érkező Andre Silva a kapuba fejelt 0:1! 55.perc: Ronaldo távoli lökete célt tévesztett. 56.perc. vendég szöglet helyzet nélkül. 60.perc. újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 61.perc: Eppel helyére Böde állt be. 63.perc. Martins helyére Bernado Silva állt be. 67.perc: Elek helyére Pintér állt be. 77.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 78.perc. Lovrencsics helyére Varga állt be. 80.perc. Dzsudzsák lőtt távolról a kapu mellé. 82.perc: Dzsudzsák sárgult be. 83.perc. Ronaldo lövését blokkolta a hazai védelem. 84.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 85.perc: Andre Silva helyére Quaresma állt be. 86.perc: portugál szöglet heyzet nélkül. 89.perc: Fiola és Ronaldo sárgultak be kakaskodásért. a hosszabbítás 3 perc, 93.perc: hazai szabadrúgás melyet Dzsudzsák ívelt be s Patricio Fiola fejesét bravúrral hárította. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a portugálok uralták a játékot. Igaz egy-egy támadás erejéig a Magyarok is veszélyesek tudtak maradni ám a kiállítást követően már „csak” egy helyzetre futotta Elekéktől. A Luzitánok egyre inkább fokozták a nyomást ám a hazai védelem jól állt a lábán. A második félidőben a vendégek már a félidő elején eldöntötték a találkozót. Ezt követően meglepően határozottan játszottak a magyarok kis túlzással mintha nem is lettek volna ember hátrányban. A portugálok természetesen több helyzetet dolgoztak ki ám a magyar védelem jól állt a lábán sőt a legutolsó percben még akár az egyenlítés is sikerülhetett volna ám Fiola fejesét Patricio védte. Összességében jó mérkőzést láthattunk, ahol válogatottunk a vereség ellenére emelt fővel vonulhatott a hazai publikum elé!!!!!