A 2024-es Európa Bajnoki selejtező mérkőzések végéhez érünk e hét folyamán. Hazánk válogatottja jelenleg már biztosan kijutott a főtáblára ám a csoportelsőséget még szeretnék behúzni. Ehhez „csupán” egy pont megszerzése szükséges hazai környezetben. Montenegró számára még él halványan a remény, hogy Szerbia amennyiben ma kikap Bulgáriától és Montenegró nyer országunk válogatottja ellen úgy csoport másodikként kijuthat. A mai mérkőzés esélyese a Magyar válogatott.

Magyarország: Dibusz;Szalai;Lang;Balogh; Bolla;Nagy;Styles;Nagy;Szaboszlai;Gazdag;Ádám

Montenegró: Mijatovic;Rubezic;Savic;Vujacic;Vukcevic;Camaj;Kuc;Jankovic;Vesovic;Osmajic;Jovetic

A mérkőzést Montenegro kezdte. 7.perc: büntetőt gyanús szituáció ám végül válogatottunk nem kapott 11-est. 13.perc: Camaj sárgult be. 18.perc: Savic sárgult be. 19.perc: Styles szögletéből helyzet nem alakult ki. 26.perc: Szaoszlai sárgult be. 33.perc: Rubezic sárgult be illetve Gazdag is. 36.perc: Rubezic fejelt a hálóba 0:1! 40.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 42.perc: ismét büntető gyanús szituáció ám végül ismét néma maradt a játékvezető sípja. 43.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt Magyarország kezdte. A félidőben Gazdag helyére Kalmár állt be majd Bolla helyére Nego állt be. 47.perc: Vesovis sárgult be. 54.perc: Vesovic helyére Vukcevic állt be majd Djukic állt be Mijatovic helyére. 64.perc: Styles helyére Horváth állt be. 66.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 67.perc: Szoboszlai egyéni akcióját követően 1:1 lett az állás majd a közeépkezdést követően visszakerült a labda a magyar válogatotthoz s Szoboszlsi ismét a hálóba lőtt 2:1! 70.perc: Vujacic sárgult be. 71.perc: Krstovic állt be Camaj helyett illetve Jankovic helyére Radulovic talált be. 76.perc: Rubezic érkezett Raickovic helyére majd Martin helyére Németh. 78.perc: dibusz sárgult be. 86.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 87.perc: Nagy illetve Raickovic sárgult be. 88.perc előbb Krstovic hagyott ki nagy helyzetet majd Radulovic is. 89.perc: Radulovic lövését védte Dibusz. 91.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 92.perc: Kuc sárgult be. 93.perc: Nagy lőtt okosan a jobb felső sarokba 3:1! 94.perc: Nagy helyére Szuhodovszki állt be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben ugyan a magyar válgatott játszott jobban ám a veztést mégis a vendégek szerezték meg. A második játékrészben válogatottunk emelt a játék színvonalán s Szoboszlai révén 2 perc alatt megfordította az állst majd legvégül a 3 magyar találat pontott tett a meccs és a csoport végeredményére is. Hazánk válogatottja 2. alkalmommal tudott veretlenül kijutni az Európa Bajnokságra.