A Bajnokok Ligája az elődöntőkkel folytatódik. A két párosítás közül a Manchester City Real Madrid ütközet tűnik kiélezettnek. A hazaiak vezetik a Premier League-t s igencsak magabiztos játékkal jutottak el az elődöntőig is. A Real Madrid gyakorlatilag már megnyerte az idei spanyol bajnokságot s ha nehezen is de eljutottak az elődöntőig. A mai mérkőzés esélyese inkább  a hazai együttes ám a Real Madrid idén talán minden eddiginél egységesebb. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Manchester City: Ederson;Zinchenko;Laporte;Dias;Stones;De Bruyne;Rodri;Silva;Foden;Jesus;Mahrez

Real Madrid: Courtois;Carvajal;Militao;Alaba;Modric;Kroos;Valverde;Modirc;Rodrygo;Benzema;Vinicius

A mérkőzést a Manchester City kezdte. 2.perc: De Bruyne lőtt a hálóba 1:2! 11.perc: De Bruyne passzát követően Jesus talált a hálóba 2:0! 18.perc: vendég szöglet majd a 20. percben hazai sarokrúgás helyzet nélkül. 26.perc: Silva passzát követően Mahrez lőtt kevéssel a kapu mellé. 29.perC: Foden hagyott ki ziccert. 30.perc: Benzema fejelt a kapu mellé kevéssel. 33.perc: Benzema ezúttal már a kaput vette be 1:2! 36.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 43.perc: hazai szöglet melyből gólveszély nem alakult ki.

A második félidőt a Real Madrid kezdte. A félidőben Alaba helyére Nacho állt be. 49.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 53.perc: Fernandinho beadását Foden lőtte a hálóba 3:1! 54.perc: Guardiola sárgult be. 55.perc: Vinicius talált a hálóba 3:2! 68.perc: Courtois mutatott be bravúrt Laporte próbálkozásánál. 70.perC: Rodrygo helyére Camavigma állt be. 74.perc: Silva lőtt okos gólt 4:2! 79.perc: Modric helyére Ceballos állt be. 81.perc: fernandinho sárgult be illetve büntetőt kaptak a vendégek melyet Benzema lőtt a hálóba 4:3! 83.perc: Jesus helyére Sterling érkezett. 86.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 88.perc: Vinicius helyére Asensio állt be. 94.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 95.perc: Nacho sárgult be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a City villámgyorsan két gólos előnyre tett szert. A vendégek a félidő második felére magukhoz tértek s szépítettek. Mindkét oldalon akadtak helyzetek ám több találat az első 45 percben nem akadt. A második játékrészben rengeteg helyzetet illetve gólt láthattunk. Végül az egy gólos különbség megmaradt. Kitűnő visszavágó előtt állunk.