Folytatódik a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza, ezen a héten rendezik meg a legjobb 16 odavágó mérkőzéseinek maradék mérkőzéseit. A keddi játéknap érdekesebb mérkőzése a Manchester City és a Monaco összecsapása. Guardiola együttese az angol bajnokság 2. helyezettje jelenleg hátránya 8 pont a Chelsea mögött. Eddigi 25 mérkőzésükből 16-ot nyertek meg 4 döntetlen és 5 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 3 győzelmet arattak zsinórban 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 12 mérkőzésből 7-et nyertek meg 4 döntetlen és 1 vereség mellett,utolsó 5 hazai bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 döntetlen mellett. A Bajnokok Ligájában a C csoport második helyén végeztek a Barcelona mögött, 6 mérkőzésből mindössze 2 győzelmet arattak 3 döntetlen és 1 vereség mellett. A sérültek listáján: Jesus;Gündogan és Kompany szerepel valamint erősen kérdéses a játéka Clichy-nek és Kolarov-nak. A Monaco a francia bajnokság éllovasa, eddigi 26 mérkőzéséből 18-at nyert meg 5 döntetlen és 3 vereség mellett. Legutolsó 5 bajnokiján 3 győzelmet aratott 2 döntetlen mellett. Idegenben 13 mérkőzésből 7-et nyert meg 4 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli mérkőzésükön 3 győzelem mellett 2 döntetlent értek el. A Bajnokok Ligájában az E csoport élén végeztek a Leverkusen együttesét megelőzve, 6 mérkőzésből 3-at nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A sérültek listáján: Boschilia és Jemerson szerepel. A mai összecsapás esélyese a hazai együttes, j mérkőzésre van kilátás.

Manchester City: Caballero;Sagna;Stones;Otamendi;Fernandinho;De Bruyne;Toure;Silva;Sterling;Aguero;Sane

Monaco: Subasic;Sidibe;Gilk;Raggi;Mendy;Fabinho;Bakayoko;Mbappe;Lemar;Silva;Falcao

A mérkőzést a Monaco kezdte. 2.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 6.perc. a hazai védők szabadítottak fel de gólveszély ebből sem alakult ki. 9.perc: Gilk sárgult be s így biztosan kihagyja a visszavágó mérkőzést. 10.perc: Mbappe lövését blokkolta a hazai védelem. 11.perc. Fabinho próbálkozását blokkolták, majd újabb próbálkozása a kapu mellé ment. 18.perc: Mendy szerzett a 16-oson belül labdát de lövését Cabbalero hárította. 19.perc: vendég szöglet melyet követően Gilk fejelt centikkel a kapu mellé. 20.perc: Aguero ugrott ki veszélyesen de szerelték, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 24.perc: Sterling került helyzetben melyet követően a vendég védelem blokkolt. 25.perc: Sidibe sárgult be. 26.perc: egy szép hazai akció végén Sane passzolt Sterling elé aki az üres kapuba lőtt 1:0! 32.perc: Fabinho adta szépen középre a labdát melyet az érkező Falcao a kapuba fejelt 1:1! 35.perc: Aguero ugrott ki nagyszerűen majd Subasic elsodorta a 16-oson belül a lábát ám a bíró tévesen a támadónak adott sárga lapot s ítélt kifelé szabadrúgást, az esetet követően Sterling is besárgult reklamálásért s így a támadó kihagyja a következő meccset. 36.perc: Mbappe lőtt nagy helyzetből a kapu mellé. 40.perc: Mateu sárgult be, majd ezt követően Mbappe kapott kitűnő labdát majd lőtt gyönyörű mozdulattal a kapuba 1:2! 44.perc: Falcao kapott kitűnő labdát de helyzetét kihagyta. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 48.perc: Falcao kapott kitűnő labdát de Falcao gyanús körülmények között, a helyzet kimaradt de a játékvezető észlelte a szabálytalanságot így vendég büntető következett sőt Otamendi besárgult. A büntetőt Falcao lőtt Caballero kezébe. 53.perc: vendég szöglet melyet követően újabb sarokrúgás következett de helyzet nem alakult ki. 54.perc: Subasic védett egy bal oldali beadást követően. 55.perc: Bakayoko sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 58.perc: egy hazai kontra végén Aguero elé került a labda majd lőtt kapura melybe Subasic ért bele rosszul 2:2! 61.perc: egy gyönyörű akció végén Falcao elé került a labda aki Otamendi-t kicselezve emelte át Caballerót 2:3! Elképesztő gól! 62.perc: Zabaleta állt be Fernandinho helyére. 63.perc: hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 64.perc: hazai szöglet melyet követően Subasic nyúlt rosszul a labdához de gól ebből nem született. 67.perc: Falcao sárgult be. 68.perc: Mendy középre tett labdáját fejelte ki a hazai védelem. 69.perc: Sterling-et szerelték a 16-oson belül, majd a vendég kontra végén Mbappe lőtt az oldalhálóba. 71.perc: hazai szöglet melyet követően Gilk csúsztatta ki a labdát így újabb hazai sarokrúgás következett melyet követően Aguero lőtt kapásból a kapu bal sarkába 3:3! Gyönyörű gól volt. 73.perc: Zabaleta sárgult be reklamálásért, az ezt követő hazai szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 76.perc: Bernardo Silva sárgult be visszarántásért. 77.perc: újabb hazai sarokrúgás melyet követően Stones érkezett a hosszún s lőtt a hálóba 4:3! 79.perc: Mbappe helyére Germann érkezett a vendégeknél. 80.perc: Aguero került helyzetbe de Subasic ezúttal nagyot hárított. 82.perc: Fabinho sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból Aguero elé került a labda aki Sane elé passzolt aki az üres kapuba lőtte a labdát 5:3! 84.perc: Falcao kapott kitűnő passzot majd lőtt kapura de Caballero hatalmasat hárított. 85.perc: Bernardo Silva helyére Mutinho érkezett a vendégeknél. 86.perc: vendég szabadrúgás melyet szögletre cseréltek a vendégek melybl helyzet nem alakult ki. 87.perc: Aguero helyére Fernando érkezett a hazaiaknál. 88.perc: Bakayoko helyére Diar érkezett a vendégeknél, a csere után vendég szabadrúgás következett melyet Cabalero húzott le a levegőből. 89.perc: Navas állt be Sterling helyére a hazaiaknál. 90.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 3 perc melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazai együttes kezdett jobban ám meglepetésre a vendégek életveszélyes támadásokat vezettek. A hazaiak ugyan többet birtokolták a labdát s szintén veszélyes helyzeteket alakítottak ki de a vendégek nem ijedtek meg, még akkor sem amikor a hazaiak megszerezték a vezetést. A hazai gólt követően szinte azonnal góllal válaszoltak sőt a vezetést is megszerezték. A hazaiakat ugyanakkor a bírói tevékenység ezúttal sújtott. A második játékrészben a vendégek elképesztő focival rukkoltak elő s ennek köszönhetően további találatot is szereztek. A hazaiak ezt követően még egy ideig csak futottak az eredmény után ám Subasic hibáját követően kezdtek feléledni sőt a mérkőzés végére fel is őrölték a vendég védelmet. Összességében kitűnő mérkőzést láttunk talán a szezon mérkőzését. A visszavágón is hasonló mérkőzésre lehet számítani.