Elérkezett az ideje,hogy a naptári év első trófeájának kiderüljön a győztese. Természetesen az Angol Ligakupa döntőről van szó ahol idén a Manchester United mérkőzik meg a Southampton együttesével. A pályaválasztó vörös ördögök a Premier League-ben jelenleg a 6. helyen állnak, eddigi 25 mérkőzéséből 13-at nyert meg 9 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett 3 döntetlent játszottak. Hazai környezetben 13 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 6 döntetlen és 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai bajnokijukon 3 győzelem mellett 2 döntetlent játszottak. A vörös ördögök hét közben érdekeltek voltak az Európa Ligában ahol a Saint Etienne együttesét búcsúztatták. A Ligakupában először  Northampton együttesét búcsúztatták majd a Manchester City, West Ham United és a Hull City következett. Sérültek: Mkhitaryan és Jones. A Southampton a bajnokság 13.helyén áll, eddigi 25. mérkőzésükből 8-at nyertek meg 6 döntetlen és 11 vereség mellett, legutóbbi 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett 3-szor kaptak ki. Idegenben 13 mérkőzésből 3 győzelmet arattak 2 döntetlent értek el és 7 vereséget szenvedtek el, legutóbbi 5 idegenbeli mérkőzésükön 2 győzelem mellett 3 vereséget szenvedtek el. A Ligakupában először a Crystal Palace együttesét búcsúztatták majd a Sunderland-et Arsenal-t és végül a Liverpool együttesét ejtették ki. Sérültjeik: Austin;McCarthy;Targett és Van Dijk valamint Boufal játéka erősen kérdéses. A mérkőzés esélyese a Manchester United.

Manchester United: De Gea;Valencia;Smalling;Bailly;Rojo;Herrera;Pogba;Lingard;Martial;Mata;Ibrahimovic

Southampton: Forster;Cedric;Stephens;Yoshida;Bertrand;Davies;Romeu;Ward-Prowse;Redmond;Gabbiadini;Tadic

A mérkőzést a Southampton kezdte. 4.perc. Pogba távoli lövését Forster védte. 9.perc: Redmond lőtt kapura de lövésébe beleértek, az ezt követő sarokrúgást még egy követte. 11.perc: a hazai védelem hibáját kishíjján a vendégek használták ki ám tévesen les miatt Gabbiadini gólját érvénytelenítették. 13.perc: Ward-Prose középre tett labdáját Smalling fejelte ki a kapu elől. 18.perc: Romeu sárgult be, az ezt követő szabadrúgást Ibrahimovic lőtte elemi erővel a kapuba 1:0! 22.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 26.perc: Herrera sárgult be. 28.perc: Ward-Prowse távoli lövését De Gea védte bravúrral, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 32.perc: ismét lyukas volt a hazai védelem így Davies lőtt kapura ám De Gea védett. 35.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 38.perc: egy bal oldali középre adást követően Lingard lőtt 16 méterről a kapuba 2:0! 40.perc: Stephens sárgult be, majd reklamálásért Lingard is. 42.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 2 perc, 46.perc egy bal oldali beadást Gabbiadini lőtt a kapuba 2:1! Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester United kezdte. A félidőben Mata helyére Carrick állt be. 48.perc: vendég szöglet melyet követően De Gea védett szögletre melyet követően Gabbiadini pazar mozdulattal lőtt a kapuba 2:2! Megérdemelt egyenlítés. 56.perc: Redmond sárgult be. 59.perc: Forster mentett nagyon Ibrahimovic elől. 63.perc: Gabbiadini jobb oldali beadását Valencia mentette szögletre melyet követően Romeu fejelt a kapufára majd Rojo mentett. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 68.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 70.perc: Martial beadását szögletre mentették, melyből helyzet nem alakult ki. 71.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Carrick lőtt a védőkbe. 74.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Ibrahimovic lőtt a sorfalba. 75.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 77.perc: Lingard lőtt 5 méterről a kapu fölé. 78.perc: Tadic helyére Boufal érkezett a vendégeknél valamint Lingard-ot Rashford váltotta. 82.perc: Redmond lőtt a kapu mellé melyet blokkoltak így sarokrúgás következett melyből gólveszély nem alakult ki. 83.perc: Gabbiadini helyére Long érkezett a vendégeknél. 84.perc: Rashford lövését Forster védte szögletre, az ezt követő pontrúgásból helyzet nem alakult ki. 86.perc: egy jobb oldali vendég beadás ment el mindenki előtt. 87.perc: Smalling fejelte ki a kapu torkából a labdát, a kontra végén Ibrahimovic kapott kitűnő labdát a jobb oldalról melyet 4 méterről a kapuba fejelt 3:2! 90.perc: Martial helyére Fellaini állt be a hazaiaknál illetve Ward-Prowse helyére Rodriguez érkezett a vendégeknél. A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben némi meglepetésre a vendégek kezdtek jobban s tulajdon képen az egész játékrészt uralták. Ugyanakkor a hazaiak egy szabadrúgással illetve egy védelmi hibát kihasználva elhúztak 2:0-ra. A félidő végén megérdemelten a vendégek szépítettek. A második félidőt a vendégek elképesztő elánnal kezdték s gyorsan ki is egyenlítettek. A 70.percet követően a vörös ördögök kezdtek felpörö