Az Olasz Kupa az FA kupát leszámítva talán az egyik legnívósabb kupasorozat a nemzetközi mezőnyben.  Patinás együttesek vívnak meg hogy elhódítsák a trófeát. Az elődöntők  két kiemelkedő párosítást is hoztak melyek közül is kiemelkedik a Lazio Roma összecsapás. Az örök város együttesei hihetetlen mérkőzéseket játszanak egymás ellen legyenek akár a közel akár távol egymástól a bajnoki tabellán. A Lazio jelenleg a  Serie A 5. helyezettje , 26 mérkőzésükből 15-öt nyertek meg 5 döntetlen és 6 vereség mellett. Legutolsó 5 bajnokijukon 3 győzelmet arattak 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 12 mérkőzést játszottak melyekből 9-et nyertek 2 döntetlen és 3 vereség mellett, legutóbbi 5 hazai bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. A Kupában a 8 között  a Genoa együttesét búcsúztatták, majd a negyeddöntőben az Inter-t búcsúztatták. Sérültek: Marchetti. A Roma kitűnően szerepel a bajnokságban s jelenleg a  2. mindössze 7 pontra lemaradva a Juventus együttesétől. Eddigi 26 mérkőzésükből 19-et nyertek meg 2 döntetlen és 5 vereség mellett, legutóbbi 5 bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. Idegenben 14 mérkőzésből 7 győzelmet arattak 2 döntetlen és 5 vereség mellett, legutóbbi 5 idegenbeli bajnokijukon 4 győzelem mellett 1 vereséget szedtek össze.  A Roma a múlt héten az Európa Ligában jutott  a legjobb 16 közé ahol ellenfele a Lyon lesz. Sérültek:  Spinozzi;Florenzi. A mérkőzésnek nincs egyértelmű esélyese.

Lazio: Strakosa;Wallace;De Vrij;Bastos;Basta;Parolo;Biglia;Savic;Lukaku;Immobile;Anderson

Roma: Alisson;Rudiger;Fazio;Manolas;Emerson;Strootman;Paredes;Peres;Salah;Niangolan;Dzeko

A mérkőzést a Lazio kezdte. 3.perc: Dzeko közeli lövését blokkolta a vendég védelem, az ezt követő szögletből a védőknek köszönhetően lett újabb sarokrúgás találat helyett. 4.perc: hazai szöglet melyből helyzet már nem alakult ki. 8.perc: Paredes lövése kerülte el a hazai kaput. 10.perc: újabb hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 14.perc: ismét Paredes próbálkozott ám lövését blokkolták így vendég sarokrúgás következett helyzet nélkül. 16.perc: Biglia szögletét a vendég védők vágták a mezőnybe. 21.perc: Savic kitűnő lövését Alisson védte bravúrral. 24.perc: Nianngolan távoli löketét védte Strakosa bravúrral. 25.perc: Immobile lövését Alisson védte könnyedén. 29.perc: Savic kitűnő labdaátvételt követően lőtt a kapu bal oldalába 1:0! 34.perc: Immobile lőtt a kapu bal oldala mellé. 37.perc: Dzeko lőtt kevéssel a bal kapufa mellé. 40.perc: Dzeko elől mentett a hazai védelem, így szöglet következett melyet követően helyzet nem alakult ki. 41.perc: Parolo sárgult be. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Roma kezdte. 47.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Biglia szögletét Alisson húzta le. 55.perc: ismét hazai szöglet következett de ezúttal is helyzet nélkül. 62.perc: újabb hazai sarokrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. 63.perc: Paredes helyére Perotti érkezett. 66.perc: Dzeko fejelt a kapu fölé. 67.perc: Anderson helyére Keita állt be a hazaiaknál. 68.perc: Immobile ragadt lesen. 69.perc: El Shaarawy érkezett Salah helyére. 72.perc: Emerson szögletét vágták ki a védők. 73.perc: Rüdiger sárgult be. 76.perc: Strakosha sárgult be. 77.perc. El Shaarawy lövését Strakosha védte bravúrral, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 78.perc: Immobile maradt őrizetlenül majd fejelt a bal alsó sarokba. 80.perc: Crecco helyére Lukaku állt be. 81.perc. Nianggolan lövését védte a hazai kapus bravúrral, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 86.perc: Peres helyére Totti állt be. 89.perc: Keita mutatott be szenzációs szólót majd lőtt kapura ám Alisson káprázatos mozdulattal védeni tudott. 91.perc: Savic helyére Murgia állt be. 93.perc: vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 94.perc: Biglia sárgult be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazai együttes kezdett kitűnően s gyakorlatilag az egész félidőben diktálták a tempót. Sok helyzetet alakítottak ki majd teljesen megérdemelten a vezetést is megszerezték. A vendégeknek Dzeko és Paredes révén voltak veszélyes megmozdulásaik ám találat ezekből nem született. A második játékrészben a hazaiak ott folytatták ahol abbahagyták s a félidő második felében el is döntötték a találkozót Immobile révén. A vendégek lényegesen jobb játékkal rukkoltak elő s több helyzetet is alakítottak ki ám találatig nem jutottak. Összességében jó mérkőzést láthattunk ahol megérdemelten győzött a hazai együttes.