A Német Bajnokság  23. fordulóját rendezik meg a hét végén. A szombati nap rangadóján a Borussia Dortmund fogadja hazai környezetben a Bayer Leverkusen együttesét. A hazaiak a tabellán a 3. helyen állnak amely némi javulást jelent korábbi pozíciójukhoz képest. Eddigi 22 mérkőzésükből 11-et nyertek meg 7 döntetlen és 4 vereség mellett s így 9 pontos a hátrányuk a bajnoki második Lipcseiek mögött. Legutóbbi 5 Bundesliga mérkőzésükön 3 győzelem mellett 1 döntetlent játszottak és 1-szer kaptak ki. Hazai környezetben 10 mérkőzésből 7-et nyertek meg 3 döntetlen mellett, utolsó 5 hazai bajnokijukon 4 győzelem mellett 1 döntetlent értek el. A Dortmund a Bajnokok Ligájában idegenben vereséget szenvedett így kissé kérdésessé vált a továbbjutásuk. Sérültek: Bender;Götze;Rode kérdéses a a játéka Ginter-nek és Isak-nak. A vendég Leverkusen jelenleg 8. a tabellán 22 mérkőzést követően mindössze 9 győzelmük van 3 döntetlen és 10 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön  2 győzelem mellett 3 vereség szerepel. Idegenben 10 mérkőzésből 4-et nyertek meg 1 döntetlen és 5 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli bajnokijukon 2 győzelem mellett 1 döntetlen és 2 vereség szerepel. Sérültek:  Calhanoglu;Tah valamint Hernandez és Costa játéka kérdéses. A mérkőzés esélyese a hazai gárda.

Borussia Dortmund: Burki;Bartra;Sokratis;Piszczek;Weigl;Guerreiro;Castro;Dembele;Burm;Reus;Aubameyang

Bayer Leverkusen: Leno;Henrichs;Poprak;Jedvaj;Wendell;Kampl;Bender;Aranguiz;Volland;Havretz;Mehmedi

A mérkőzést a Bayer Leverkusen kezdte. 3.perc: hazai szöglet melyet követően Bartra érkezett jól a kapu elé majd fejelt a kapu jobb oldala irányába ám Leno bravúrral hárítani tudott. 6.perc: Demble egy szép akció végén káprázatos mozdulattal lőtt a hálóba 1:0! 10.perc: Aubameyang kapott kitűnő labdát melyet az átvétel után rögtön lőtt a kapura ám Leno bámulatos mozdulattal védeni tudott. 14.perc. egy jobb oldali beadást követően a hazai védelemnek kellett blokkolni, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 16.perc: Aranguiz sárgult be. 19.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 25.perc: Dembele ment el a jobb szélen egy cselt követően de lövése végül az oldalhálóban kötött ki, az ezt követő hazai szögletből egy fejest követően Aubameyang elé került a labda aki hidegvérrel lőtt a kapuba 2:0! 30.perc: vendég szöglet következett melyet követően Aranguiz lőtt a kapu mellé. 31.perc: egy gyönyörű hazai kontra végén Dembele adott jobbról középre ám Aubameyang a labda mellé rúgott 2 méterre a kaputól. 33.perc: Dembele lövését blokkolta a vendég védelem, az ezt követő szögletből helyzet ezúttal nem alakult ki. 36.perc: vendég szabadrúgás melyet követően a hazaiak hozhatták a játékszert. 38.perc: Havretz sárgult be. 39.perc: Aranguiz helyére Bellarabi érkezett a vendégeknél. 41.perc: egy hazai kontra végén Reus billen ki egyensúlyából lövés közben majd Dembele is elcsúszik így nagy helyzet marad ki. 43.perc: Reus helyére sérülés miatt Pulisic állt be a hazaiaknál. 48.perc. Bellarabi sárgult be. Ezzel ért véget a félidő.

A második játékrészt a Borussia Dortmund kezdte. 48.perc: egy bal oldali akció során Volantis ment el egy cselt követően majd 14 méterről lőtt a hálóba 2:1! 38.perc: a vendég védelem hibázott majd a hazaiak egy az egyben mehettek Leno kapus ellen ám Dembele egy szép cselt követően a kapu mellé lőtt maradt 2:1! 63.perc: Voland sárgult be. 68.perc: Hernandes érkezett Mehmedi helyére a vendégeknél, ezt követően hazai szöglet következett melyet követően a vendég védelem tisztázott, a kontrából helyzet nem alakult ki. 70.perc: Dembele ívelt középre ahol Aubameyang érkezett s fejelt a kapuba 3:1! 73.perc: Dembele helyére Kaawa állt be a hazaiaknál. 75.perc: vendég szabadrúgás a 16-os előteréből melyet Wendell lőtt a hálóba 3:2! 77.perc: egy szenzációs kontra végén egy jobb oldali beadásra Pulisic érkezett a legjobban s lőtt a hálóba 4:2! 81.perc: Aubameyang helyére Schürrle érkezett a hazaiaknál. 84.perc: Schürrlé-t rántották le a 16-oson belül így Wendell sárgult be valamint hazai büntető következett melyet a sértett lőtt a kapuba 5:2! Leno épphogy lemaradt a labdáról. 86.perc: Toprak helyére Dragovic állt be a vendégeknél. 92.perc. Guerrero kapott jó labdát majd lőtt a vendég kapuba 6:2! Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben A hazaiak játszottak végig fölényben s már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést az ihletett formában játszó Dembele révén aki ezt követően is tündökölt. A második találat is Dembele hathatós közreműködésével jött létre egy szöglet után. a vendégeknek szinte momentumuk sem volt a félidőben. A második játékrészben a a vendégek kezdték jobban a félidőt s ezt egy találattal jelezték is. Ezt követően még nyomást tudtak helyezni a hazai kapura de nem sokáig. Előbb a hazaiak kihagyták helyzeteiket ám később kinyílt a gólcsap. A végén talán a reálisnál is nagyobb gólkülönbsé