Elérkeztünk a Bajnokok Ligája nyolcad döntőinek visszavágó mérkőzéseihez. A keddi játéknapon két mérkőzést rendeznek melyek közül már csak az egyik párosításban maradt némi kérőjel a továbbjutót illetően. Eme párosítás a Napoli Real Madrid, a jelek a spanyolok továbbjutására utalnak ám a Napoli-t még talán korai lenne ennyire leírni. Az olasz együttes hazája bajnokságában  a 3. helyen áll 27 mérkőzést követően, 17 győzelmet arattak 6 döntetlen és 4 vereség mellett. Legutóbbi 5 mérkőzésükön 4 győzelmet arattak 1 vereség mellett. Hazai pályán 14 mérkőzésből 9-et nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 hazai bajnokijukon 3 győzelem mellett 1 döntetlent és 1 vereséget értek el. A múlt héten az Olasz kupa elődöntőjének első mérkőzésén 3:1-re kaptak ki idegenben a Juventus együttesétől csakúgy mint az azt megelőző héten a Real Madrid-tól Madridban. Sérültek: Tonelli. A vendég Real Madrid az utóbbi hetekben némi  hullámvölgybe került. Jelenleg már „csak” 2.-ok a spanyol tabellán igaz egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak mint a Barcelona. Eddigi 25 mérkőzésükből 18-at nyertek meg 5 döntetlen és 2 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 3 győzelem mellett 1 döntetlent játszottak és 1 vereséget is elszenvedtek. Vendégként 12-szer léptek pályára ebből 8-szor győztek 2 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli bajnokijukon 3 győzelem mellett 2-szer kaptak ki. A Napoli-t 3:1-re győzték le a párharc első mérkőzésén ami jó előjel ám ami nehezítheti a továbbjutást Varane;Coentrao és  sérülése. A mérkőzésnek nincs valódi esélyese.

Napoli: Reina;Ghoulam;Koulibaly;Albiol;Hysaj;Allan;Diawara;Hamsik;Insigne;Mertens;Callejon

Real Madrid: Navas;Carvajal;Pepe;Ramos;Marcelo;Kroos;Casemiro;Modric;Bale;Benzema;Ronaldo

A mérkőzést a Napoli kezdte. 1.perc: Mertens lőtt kapura de a labda megpattant s így hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki belőle. 3.perc. egy kitűnő hazai kontra végén Insigne előtt csúszott el a labda. 7.perc: hazai szöglet melyet újabb követett helyzet nélkül. 8.perc: Hamsik lőtt távolról a kapu mellé. 14.perc: Insigne lőtt távolról kapura melyet Navas hárított is de helyzet végül nem alakult ki. 15.perc: Kroos lövését védte Reina. 17.perc: Hamsik 17 méterről lőtt a kapu mellé. 19.perc: Reina fogta Bale lövését. 24.perc. Merten tört előre majd 14 méterről lőtt a kapuba 1:0! 29.perc: Ronaldo kapott jó passzt majd tört a 16-oson belülre s lőtt a jobb kapufára. 35.perc: hazai szöglet következett melyet követően Koulibaly fejelt a kapu fölé. 37.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Mertens elé játszották a labdát ám a támadó lövése a bal kapufán csattant, maradt az 1:0! 39.perc: HAmsik lépett ki a védők gyűrűjéből ám távoli lövése elkerülte a kaput. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Real Madrid kezdte. 47.perc: Benzema lőtt a kapu mellé 17 méterről. 48.perc: hazai szöglet következik melyet követően a vendégek hozták el a labdát. 51.perc: vendég szöglet következett melyet követően Ramos érkezett szinte menetrend szerűen s fejelt a kapuba 1:1! A továbbjutás eldőlt gyakorlatilag. 54.perc: hazai szöglet következett melyet követően helyzet nem alakult ki. 55.perc. Allan sárgult be, majd Rog érkezett Allan helyére. 57.perc: vendég szöglet melyet követően ismét Ramos húzódott előre majd fejelt a kapuba 1:2! 65.perc: Rog lőtt a kapu fölé 15 méterről. 66.perc: egy jobb oldali beadás csúsztt el Merten lába előtt centikkel. 69.perc. hazai szöglet melyet követően nem alakult ki helyzet. 70.perc: Vazquez érkezett Bale helyére. 70.perc: Milik érkezett Insigne helyére a hazaiaknál. 73.perc: hazai szöglet következett helyzet nélkül. 75.perc: Hamsik helyére Zielinski állt be. 77.perc: Benzema helyére Morata állt be a vendégeknél. 79.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 80.perc: Modric helyére Isco érkezett. 82.perc: Rog lőtt távolról a kapu fölé. 83.perc: Morata lőtt közelről a kapu fölé. 89.perc: Diawara sárgult be. A hosszabbítás 2 perc, 91.perc: Ronaldo lövését még védte Reina de MOrata már a kipattanót a kapuba lőtte 1:3!

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek kitűnően s lejátszották a pályáról a vendég együttest. A hazaiak megérdemelten szereztek vezetést sőt nemsokkal később majdnem meg is duplázták azt amely már a továbbjutást is jelenthette volna. A vendégek a bekapott gól után felébredtek sőt Ronaldo révén majdnem gólt is szereztek. A második félidőben a hazaiak ott folytatták ahol abbahagyták egészen Ramos góljáig, ekkor megakadt a hazai gépezet s a következő fejest követően mintha hitüket vesztették volna. A mérkőzés végére azért felpörögtek a hazaiak ám igazi nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani sőt még egy gólt kaptak is.  Összességében a vendégek megérdemelten jutottak tovább.