Az Olasz Bajnokság 28. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A pénteki játéknapon rögtön a forduló rangadója a nyitány ahol a Juventus hazai pályán fogadja a Milan együttesét. A zebrák jelenleg vezetik a tabellát 8 ponttal a Roma együttese előtt. Eddigi 27 mérkőzésükből 22-őt nyertek meg 1 döntetlen és 4 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 4 győzelmet arattak zsinórban 1 döntetlen mellett. Hazai pályán 14 mérkőzésből 14-et nyertek meg . Az Olasz kupában a múlt héten a Napoli együttesét győzték le 3:1-re az elődöntő első mérkőzésén hazai pályán. Sérültek:  Sturaro. A Milan jelenleg 7. a tabellán az utóbbi heteknek köszönhetően. Eddigi 27 mérkőzésükből 15-öt nyertek meg 5 döntetlen és 7 vereség mellett. Utolsó 5 bajnoki mérkőzésükből 4 győzelmet arattak 1 döntetlen mellett. Idegenben 13 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 3 döntetlen és 4 vereség mellett. Utolsó 5 idegenbeli bajnokijukon 2 győzelem mellett 2 döntetlent játszottak és 1-szer kaptak ki. Sérültek: Antonelli;Bonaventura és Montoliva, Abate játéka kérdéses. A két együttes őszi mérkőzését a Milan nyerte. A mai összecsapás esélyese a Juventus.

Juventus: Buffon;Asamoah;Bonucci;Benatia;Bazagli;Pjanic;Khedira;Pjaca;Dybala;Alves;Higuain

Milan: Donnarumma;Zapata;Paletta;Romagnoli;De Sciglio;Bertolacci;Sosa;Pasalic;Deulofeou;Bacca;Ocampos

Az első félidőt a Milan kezdte. 2.perc: Milan szöglet következett melyet követően a hazai védők vágták ki a labdát. 4.perc: Pjaca kitűnő lövését Donnarumma védte bravúrral, a kipattanót Khedira lőtte kapura de ezt a védők blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 9.perc: Pjaca lőtt a kapu mellé. 10.perc: Dybala távoli bombáját védte Donnarumma szögletre, melyből már helyzet nem alakult ki. 19.perc: hazai szöglet melyből helyzet ezúttal sem alakult ki. 23.perc: PAsalic sárgult be. 24.perc: Higuain lőtt 15 méterről  a kapura de Donnarumma ezúttal is bravúrral védett. 30.perc: Benatia lőtt kapura Alves átadását követően s a labda a kapuban kötött ki 1:0! 35.perc: Khedira lőtt a kpau mellé 13 méterről. 36.perc: Benatia sárgult be. 39.perc: Deulofeou sárgult be. 43.perc: Bacca passzolt Deulofeou elé aki Buffon mellett lőtt a hálóba 1:1! A hosszabbítás 1 perc melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Juventus kezdte. A félidőben Lichtsteiner érkezett a hazaiaknál BArzagli helyére. 51.perc: Pjanic szabadrúgását Donnarumma hárította bravúrral. 52.perc: két hazai szöglet következett melyekből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Khedira lőtt kapura de Donnarumma ezúttal is útját állta a lövésnek. 55.perc: Bacca helyére Kucka állt be. 57.perc: Ocampos sárgult be. 59.perc: Pjaca lőtt a kapu mellé 16 méterről. 61.perc: hazai szöglet melyet követően Pjanic lőtt kapura de lövését blokkolták így újabb sarokrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. 62.perc: Romagnoli sárgult be. 63.perc: Pjanic szögletét a vendég védők vágták ki. 65.perc: Pjaca lőtt méterekkel a kapu fölé. 69.perc: Ocampos lőtt a kapu bal oldala mellé. 70.perc: Pasalic helyére Poli állt be. 74.perc: Khedira lövését ismét a vendégek kapusa hárította bravúrral a kipattanót Higuain lőtte Donnarumma kezébe. 75.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 76.perc: Sosa lövését Buffon védte. 78.perc: Sosa sárgult be, ezt követően Rugani váltotta Benatia-t. 87.perc: Khedira sárgult be. 89.perc: Pjaca helyére Kean érkezett majd Ocampos-t Vangioni váltotta. 93.perc. Sosa sárgult be ismét így piros lappal mehetett az öltözőbe. 94.perc: Higuain lőtt a kapu bal oldala mellé. 95.perc: ismét Higuain lőtt kapura de Donnarumma hárított bravúrral. 96.perc: büntető De Sciglio a jelek szerint kézzel ért a labdához, a 11-est Dybala értékesítette 2:1! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendége együttes kezdett jobban ám a hazaiak gyorsan átvették a mérkőzés irányítását. Egyre nagyobb és nagyobb nyomás alá került a Milan kapuja ám Donnarumma zseinális védései életben tartották a Milan-t. Benatia végül megtörte a gólcsendet ám ezt kisvártatva szinte a semmiből a vendégek egalizáltak. A második játékrészben a hazaiak elképesztő mennyiségű helyzetet dolgoztak ki s hagytak is kihasználatlanul. A vendégeknek gyakorlatilag szavuk sem volt Donnarumma azonban extra klasszis teljesítménnyel rukkolt elő. A mérkőzés végi 11-essel végül a Juventus otthon tartotta a 3 pontot teljesen megérdemelten. Kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a jobb együttes győzedelmeskedett.