Az Angol FA Kupa folytatódik a hét közben s kiderül mely csapatok juthatnak az elődöntőbe. A párosítások közül egyértelműen a Chelsea Manchester United emelkedik ki. A londoni kékek a legjobb 32 között mutatkoztak be s győzték le a Peterborough együttesét 4:1-re, az ezt követő körben a Brentford együttesét búcsúztatták 4:0-al. A nyolcaddöntőben a Wolwerhampton együttesét verték meg 2:0-ra s így jutottak el a negyeddöntőig. Conte fiai jelenleg vezetik a Premier League-t 10 ponttal a Tottenham előtt. Eddigi 27 mérkőzésükből 21-et nyertek meg 3 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 bajnokijukon 3 győzelem mellett 2 döntetlent értek el. Hazai környezetben 13 mérkőzésből 12-őt nyertek meg 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai bajnokijukat megnyerték. A keret teljes. A Manchester United a Reading ellen kezdte meg szereplését s győzött 4:0-ra, ezt követően a Wigan együttesét győzték le szintén 4:0-ra. A Blackburn már keményebb diónak bizonyult s idegenben 2:1-re győztek Mourinho fiai. A bajnokságot illetően nem állnak túl fényesen a vörös ördögök ugyanis 11 forduló óta a 6. helyen állnak. Eddigi 26 mérkőzésükből 13-at nyertek meg 10 döntetlen és 3 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 2 győzelem mellett 3 döntetlent értek el. Idegenben 12 mérkőzésből 7-et nyertek meg 3 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. A vörösök a múlt héten a Rosztov vendégeként szerepeltek az EL legjobb 16 együttese között. Sérültek: Martial;Pereira;Rooney és Ibrahimovic eltiltott. A mérkőzés esélyese a Chelsea s ha csak nem történik kisebb csoda, amire a kereteket nézve semmi esély, akkor a kékek jutnak tovább.

Chelsea: Courtois;Cahill;Luiz;Azpilicueta;Mses;Kante;Matic;Alonso;Hazard;Costa;Willian

Manchester United: De Gea;Jones;Smalling;Rojo;Valencia;Herrera;Pogba;Darmian;Young;Rashford;Mkhitaryan

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 2.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 12.perc: Mkhitaryan lőtt a kapu mellé. 14.perc: hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 16.perc: Hazard gyorsított fel majd 14 méterről lőtt kapura ám Darmian lábáról a kapu helyett az alapvonalon ment ki a labda, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 17.perc: újabb hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. A hazaiak hatalmas nyomás alá helyzeték a nem túl erős lábakon álló vendég védelmet. 18.perc: hazai szöglet melyet követően Costa fejelt a léc fölé. 21.perc: Herrera sárgult be. 30.perc: Hazard lövése ment a kapu fölé. 35.perc. Herrera ismét besárgult így piros lappal hagyta el a pályát. A mérkőzés minden bizonnyal eldőlt. 37.perc: Mkhitayan helyére Fellaini állt be a vendégeknél. 40.perc. Moses lőtt a kapu fölé. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 51.perc: KAnte elé került a labda aki 22 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot 1:0! Eldőlt a mérkőzés. 59.perc: Rashford elé került a labda aki egy cselsorozat végén Courtois lábába lőtt a labdát. 60.perc. hazai szöglet melyet kvöetően Costa fejelt 5 méterről a kapu mellé. 62.perc: Willian lőtt a kapu fölé centikkel. 65.perc: Hazard lövése ment el a kapu mellé. 68.perc: 3 hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki egyikből sem. 73.perc: hazai szöglet melyből helyzet ezúttal sem alakult ki. 77.perc: szintén Chelsea szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 79.perc: Young sárgult be. 81.perc: Fabregas érkezett Willian helyére, illetve Young helyére Lingard állt be. 83.perc. Pogba lőtt a kapu mellé jó helyzetből. 85.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 87.perc: Costa sárgult be. 89.perc: Zouma érkezett Moses helyére. A hosszabbítás 4 perc, 92.perc: De Gea védte szenzációsan Fabregas lövését. 94.perc: Batshuay állt be Costa helyére. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendég együttes meglepetésre aktívan kezdett. A hazaiak a 15. percet követően nagy nyomást helyeztek a vendég kapura s nem sok hiányzott,hogy a vezetést meg ne szerezzék. A vendégeknek még egy fellángolása volt ám Herrera kiállítását követően ismét a hazaiak kezébe került az irányítás. A második félidőben a hazaiak gyorsan eldöntötték a továbbjutást. Igaza a vendégeknek akadt még helyzetük de ezt már nem tudták kihasználni. A hazaiak egy rakat helyzetet dolgoztak ki de ezeket már nem tudták kihasználni. Megérdemelten jutott tovább a Chelsea!