A Bajnokok Ligája legjobb 16 együttese a mai este végére 8-ra csökken. A kieséses szakasz egyik legérdekesebb mérkőzése azonban minden bizonnyal még előttünk áll, ha az első 5:3-al végződő Manchester City Monaco csatát nézzük. Ma este kiderül a Monaco-ban van e akkora lelki erő mint a múlt héten a Barceloná-ban volt a bekapott gól után. A Monaco jelenleg vezeti a francia tabellát 3 ponttal a PSG előtt, eddigi 29 mérkőzésükből 21-et nyertek meg 5 döntetlen és 3 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 4 győzelem mellett 2 döntetlent étek el. Hazai környezetben 15 mérkőzésből 13-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai meccsüket megnyerték. Sérültek: Carillo;Boschilia. A Manchester City jelenleg a 3. a Premier League-ben, eddigi 27 mérkőzésükből 17-et nyertek meg, 5 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 4 győzelmet arattak 1 döntetlen mellett. Idegenben 14 mérkőzésből 10-et nyertek meg 4 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli meccsükön 3 győzelem mellett 2 vereséget szenvedtek el. Sérültek: Gabriel Jesus;Gündogan. Kompany szereplése erősen kérdéses. A párharc esélyese a Manchester City ám a Monaco egy remek mérkőzésen némi szerencsével akár még tovább is juthat.

Monaco: Subasic;Mendy;Jemerson;Raggi;Sidibe;Fabinho;Bakayoko;Lemar;Mbappe;Germain;Silva

Manchester City: Caballero;Sagna;Stones;Kolarov;Clichy;Fernandinho;Sterling;Silva;De Bruyne;Sane;Aguero

A mérkőzést a Monaco kezdte. Mbappe próbálkozását Caballero védte hatalmas bravúrral, az ezt követő szögletből Mbappe már a kapuba talált 1:0! 11.perc: Sagna sárgult be. 16.perc: Mbappe lőtt ezúttal is a kapuba ám lesről így nem változott az állás. 22.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 23.perc: újabb hazai szöglet melyből gólveszély nem alakult ki. 29.perc: Fabinho egy pontos passzt követően lőtt a hálóba 2:0! Jelenleg a Monaco a továbbjutó! 32.perc: Aguero cselzett a 16-oson belülre ám megállították így vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 39.perc: Fabinho lövését blokkolta a vendég védelem. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 55.perc: Mbappe lövését blokkolta a vendég védelem. 58.perc: DE Bruyne sárgult be illetve Bakayoko. Bakayoko ha együttese tovább jut kihagyja a következő összecsapást. 60.perc: vendég szöglet melyet rögtön még egy követett melyet követően Aguero lőtt a kapu fölé. 65.perc: Aguero lövését Subasic védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 69.perc: vendég szöglet melyből ezúttal sem alakult ki helyzet. 70.perc: Raggi helyére Toure állt be. 71.perc: Sterling kitűnő lövését Subasic még védte ám az ismétlést Sane a kapuba lőtte 2:1! Ismét a Manchester City áll továbbjutásra. 74.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 75.perc: Sterling sárgult be amely miatt ha csapata továbbjut kihagyja a következő mérkőzést. 77.perc: Bakayoko érkezett remekül Lemar labdájára a szabadrúgást követően s fejelt a kapuba 3:1! ISmét a Monaco áll továbbjutásra. 81.perc: Mbappe helyére Moutinho állt be. 84.perc: Clichy helyére Icheanacho állt be. 89.perc: Germain sárgult be. A hosszabbítás 3 perc. 91.perc: Dirar érkezett Germain helyére. 92.perc: Lemar sárgult be. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a hazai együttes irányított szinte végig s gyakorlatilag a félidő végére elérték céljukat, nem kaptak gólt valamint lőttek kettőt mellyel az idegenben lőtt több találat miatt továbbjutónak számítanak. A második játékrészben a vendégek is feléledtek s találatuk révén úgy tűnt talán tovább is juthatnak ám a hazaiak nem adták fel s végül bejutottak a legjobb 8 közé. Összességében a Monaco megérdemelten jutott tovább!