A Bajnokok ligájából mindössze 2 mérkőzés maradt hátra ami a 2017-2018-as szezont illeti. A keddi játéknapon sokadszorra is bizonyult nem elég egy együttesnél jobban játszani hanem több gólt is kell rúgni az ellenfélnél. A Bayern München mintha magát ejtette volna ki a BL-ből. A mai mérkőzés Romában teljesen mást fog hozni mint a múlt heti liverpooli összecsapás. Klopp együttese hatalmas előnnyel érkezett az olasz fővárosba ám még nagyobb előnnyel is érkezhetett volna. Az előző heti mérkőzés utolsó 20 perce alapján a párharc nemhogy nyitott még akár szoros is lehet ha a Pool ráül az eddigi eredményre. A hazaiaknak nincs veszteni valójuk míg az angoloknak igenis van ami a döntőbe jutást illeti. Mindkét együttes a lehető legjobb 11-el fog pályára lépni. Ami a végeredményt illeti a roma esélyesebb a mai meccsen a továbbjutásnál a Pool természetesen favoritnak számít. Salah játéka erősen befolyásolja az angolok játékát míg a hazaiak nem függenek ennyire egyik játékosuktól sem. Érdekes jó mérkőzés előtt állunk ahol kiderül melyik előzetesen esélytelennek kikiáltott együttes fog a Bajnokok Ligája döntőjébe jutni.

Roma: Alisson;Kolarov;Fazio;Manolas;Florenzi;Pellegrini;De Rossi;Nianggolan;El Shaarawy;Dzeko;Schik

Liverpool: Karius;Alexander-Arnold;Van Dijk;Lovren;Robertson;Milner;Henderson;Wijnaldum;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Roma kezdte. 6.perc: Florenzi lőtt kapu mellé távolról. 9.perc: vendég kontra melynek végén Mane kapott jó labdát majd lőtt a hálóba 0:1! a gólpasszot Firmino jegyezte. 11.perc. Nianggolan lőtt a kapu fölé távolról. 14.perc: Alisson védte Salah gyenge lövését. 15.perc. egy jobb oldali beadást követően Milner-en pattant rosszul a labda így került a hálóba 1:1! Lovren lőtte fejbe csapattársát a találat előtt. 16.perc: Mane labdája ment kevéssel a kapu mellé. 20.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 25.perc: egy bal oldali beadást követően Alisson védte Mane lövését, az ezt követő szögletből Wijnaldum fejelt szerencsés körülmények közt a hálóba 1:2! 27.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 29.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 35.perc: El Shaarawy cselezett majd lőtt távolról a bal kapufára. 36.perc: Firmino lövését blokkolták. 37.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 38.perc: Salah lövését blokkolta Fazio az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 41.perc: Mane sarkazott nagyképűen a közönség ki is fütyülte. 42.perc: Florenzi lőtt a kapu mellé. 45.perc: hazai szabadrúgás a 16-os oldaláról melyet Pellegrini lőtt a lelátóra. A hosszabbítás 1 perc melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 52.perc: Alexander-Arnold hibázott majd Karius védett de a labda Dzeko elé került aki a kapuba lőtt 2:2! Pellegrini helyére Under érkezett a hazaiaknál. 56.perc: hazai szabadrúgás melyet követően Dzeko fejelt a kapu fölé. 60.perc: Under lövését Karius fogta a gólvonal előtt. 63.perc. ismét Alexander-Arnold hibázott ám  visszaért s kézzel mentett szögletre, a bíró nagyot hibázott. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 66.perc: Dzeko próbálkozását Karius védte majd ismét a bosnyák próbálkozott de maradt a 2:2! Alexander-Arnold ismét hibázott a védelemben. 68.perc: Dzeko lőtt a kapu fölé. 69.perc: Firmino lövését Alisson védte bravúrral. 70.perc: de Rossi helyére Gonalos érkezett. 71.perc: Gonalos lőtt magasan a kapu fölé. 75.perc: El Shaarawy helyére Antonucci állt be. 77.perc: Florenzi sárgult be. 78.perc: Schick lőtt a kapu fölé. 79.perc. hazai szöglet melyet követően Dzeko lőtt a kapu előtt keresztbe. 80.perc. Dzeko hagyott ki ziccert illetve Karius védett szépen. 83.perc: Mane helyére Klavan érkezett. 84.perc. Manolas sárgult be. 86.perc: Nianggolan távoli lökete akadt be 3:2! 87.perc: Firmino helyére Solanke állt be. 89.perc: hazai szabadrúgás helyzet nélkül. 90.perc: Solanke is besárgult. A hosszabbítás 3 perc, 92.perc: Clyne állt be Alexander-arnold helyére. 93.perc. büntető Van Dijk kezezése miatt, a 11-est Nianggolan lőtte a kapuba 4:2! Összesítésben 7:6! Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaiaknál volt többet a labda ám mégis a Liverpool akarata érvényesült. A vendégek megszerezték a vezetést. Ezt követően a hazaiak ha szerencsésen is de egyenlítettek. A vendégek ismét megszerezték a vezetést s jól kontráztak ezt követően is. A félidő végén a Liverpool örülhetett. A második játékrészben a hazaiak ugyan kiegyenlítettek ám a sok helyzetükből nem tudtak gyorsan újabb gólt szerezni. A vendégek jól tartották a labdát s jól pörgették az órát. A mérkőzés végén a hazaik még két gólt lőttek s megnyerték a meccset ám összességében a jobb együttes jutott a döntőbe!