Manchester City vs Inter Milan: UEFA Champions League 2022-2023 Final

Elérkeztünk az idei nemzetközi fociszezon legfontosabb mérkőzéséhez. Némi meglepetésre az elmúlt évektől eltérőn nem a legnagyobb tradícionális klubok játsszaák a döntőt, hanem egy feltörekvőben lévő angol és egy a legmagasabb szinttől eddig elmaradó olasz együttes, nevezetesen a Manchester City és Internacionale. Az idényre visszatekintve két sikeres klubról beszélünk hiszen az Inter az Olasz Kupát és Szuperkupát megnyerte míg a Manchester City anol bajnoki címet ünnepelhetett illetve FA kupa győzelmet. A City előtt tehát adaott a lehetőség, hogy utolérje a triplázás tekintetében városi riválisát a Manchester United-et. Az inter pedig tovább bővítheti Bajnokok ligája címeinek számát. Kitűnő mérkőzés előtt állunk ahol az esélyek ugyan angol győzelmet jósolnak, ám az inter idei szezonját tekintve nehéz lenne esélytelennek tekinteni az olsz együttest.

Manchester City: Ederson;Akanji;Dias;Ake;Stones;Rodri;silva;De Bruyne;Gündogan;Grealish;Haaland

Internacionale: Onana;Bastoni;Acerbi;Darmian;Dimarco;Calhanoglu;Brozovic;Barella;Dumfires;Dzeko;Martinez

A mérkőzést az Intrnacionale kezdte. 2.perc: Bastoni tisztázott a kapu elől. A mérkőzés első 5 percében a labda 2/3 részben az Internél volt. A pályán nagy mezőnyhar alakult ki, mindkét együttes a labdabirtoklásra törekedett így helyzet alig alakult ki. 26.perc: City szöglet helyzet nélkül. 32.perc: De Bruyne helyére Foden állt be. 39.perc: veszélyes Inter támadás ám a City védelem megállította a rohamot. 44.perc: vendég sarokrúgás helyzet nélkül. 47.perc: Újabb Inter szöglt helyzet nélkül. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. A félidő első 15 percében a manchesteriek birtokolták többet a labdát. 59.perc: Barella sárgult be. 60.perc: Inter sarokrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 61.perc: dias lőtt kevéssel a kapu mellé. 65.perc: Stones került helyzetbe ám akapuba végül nem talált be. Az angol együttes nagy nyomást helyzett az Inter kapujára melynek eredményképp a 68.percben Rodri okos találatával meg is szerezték a veztést 1:0! Megérdemelt volt a találat. 70.perc: Lukaku llt be majd a 73.percben majdnem ki is egyenlített. 76.perc: Bastoni helyére Gosens állt be majd Dumfires helyére Bellanova. 80.perc: City szöglet helyzet nélkül. 82.perc. Stones helyére Walker állt be. 83.perc: Lukaku sárgult be. 88.perc: Lukaku helyzete maradt ki. 89.perc: city szöglet helyzet nélkül. 90.perc: ismét City szöglet helyzet nélkül. 91.perc: Inter szabadrúgás helyzet nélkül. 92.perc: Haaland és Onana os beasárgultak. 94.perc: Ederson sárgult be időhúzásért. 95.perc: City szöglet helyzet nélkül. 96.perc: Inzaghi is besárgult reklamálásért. Több érdemi helyzet nem alakult ki. A mérkőzést az erősebb együttes nyerte meg.

Az első játékrészben az Inter kezdett magabiztosabban igaz a City pedig kisebb helyzetet dolgozott ki. A manchesteri alakulat ezt követően döntő fölénybe került a helyzetek és a labdabirtoklás tekintetében. Az Inter ugyan kisebb helyzetetket ki tudott alakítani ám találatig nem jutott igaz a City sem az első félidőben. A második játékrészben az angolok pontosabban gyorsabban kezdtek el játszani a ennek eredménye képpen meg is szerezték a vezetést. Az Inter Lukaku révén több helyzetet is ki tudott alakítani ám találatig nem jutottak. Az eredmény a mérkőzés végéig már nem változott. A Manchester City Története során először nyerte meg a Bajnokok Ligáját, ami a szezont illeti teljesen megérdemelten. Idén a Manchester City a Premier League-gen kívül az FA kupát is bezsebelte így 1999 után újra van angol együttes amely egy szezonon belül triplázni tudott!