A Spanyol Szuperkupa döntő ezúttal Katarban kerül megrendezésre. A Liga első két helyezettje csap össze az El Classicón. A tabellát némi meglepetésre a Barcelona vezeti 3 pont előnnyel a Blancók előtt. A mai mérkőzésnek nincs valódi esélyese. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Real Madrid : Courtois;Mendy;Rüdiger;Militao;Carvajal;Modric;Camavigna;Kroos;Vinicius;Benzema;Valverde

Barcelona : Ter Stegen;Araujo;Kounde;Christensen;Balde;Jong;Busquets;Dembele;Pedri;Gavi;Lewandowski

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 12.perc: Lewandowski lőtt a kapu fölé. 13. per: Lewandowski ismét lőtt ezúttal Courtois védett, majd a kipattanót Balde lőtte a kapu mellé. 19.perc: Benzema hagyott ki helyzetet. 23.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Mendy sárgult be. 33.perc: Lewandowski lőtt a hálóba 0:1! 39.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 45.perc: Gavi passzát Lewandowski lőtte a hálóba 0:2!

A második játékrészt a Barcelona kezdte. A félidőben Rodrygo állt be Camavigna helyére. 49.perc: Christensen sárgult be. 51.perc: Dembele hagyott ki helyzetet. 56.perc: Barca szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Real szöglet helyzet nélkül. 65.perc: Modric helyére Ceballos állt be. 68.perc: Araujo sárgult be. 69.perc: Pedri labdáját Gavi lőtte a hálóba 0:3! 72.perc: Kroos helyére Asensio állt be majd Carvajal helyére Nacho állt be. 78.perc: Dembele helyére Rapinha érkezett. 79.perc: Rodrygo hagyott ki nagy helyzetet. 82.perc: Valverde sárgult be. 86.perc: Araujo helyére Garcia állt be, majd Jong helyére Kessie állt be. 90.perc: Fati váltotta Gavit majd Pedri helyére Roberto állt be. 91.perc: madridi szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Benzema kapott kitűnő labdát majd lőtt a hálóba 1:3! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben a Barcelona remekül kezdett. Sok helyzetet alakítottak ki s ezekből két alkalommal be is találtak. A királyiak Benzema révén jelezték, hogy a pályán vannak. A második játékrészben a Barcelona továbbra is támadott, igaz a királyiak is egyre aktívabbá váltak. A 3. gránátvörös-kék gól eldöntötte a mérkőzést ám a királyik nem adták fel és végül szépítettek. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a jobb együttes győzött.